Quantcast
Channel: koraliki toho – Pasart Blog
Viewing all 138 articles
Browse latest View live

Jak wszyć taśmę cyrkoniową? Kurs sutasz krok po kroku

$
0
0
kurs sutasz krok po kroku

Zapraszamy na kurs sutasz krok po kroku, w którym Ewa Genge pokaże Wam jak na dwa różne sposoby wszyć taśmę cyrkoniową. Przy okazji nauki wszywania taśmy cyrkoniowej, stworzymy przepiękny i efektowny wisior z chwostem. Ewa pokaże Wam, że sutasz nie jest wcale taki trudny. Do dzieła!

Witajcie kochani :)!
To już kolejny tutorial, który dla Was tworzę. Tym razem chcę pokazać Wam jak oswoić i zaprzyjaźnić się z niesforną taśmą cyrkoniową, która sprawia, że nasza biżuteria błyszczy i przyciąga uwagę nawet z daleka. Zobaczcie dwa sposoby na wplatanie taśmy w sutasz i zdecydujcie, która metoda jest dla Was łatwiejsza i przyjemniejsza.
To moja propozycja wisiora z ozdobnymi taśmami cyrkonowymi oraz chwostem. Dobierzcie kolory wg swoich ulubionych i do dzieła… Powodzenia :)
PS. Napiszcie mi koniecznie w komentarzu, który sposób bardziej Wam odpowiada :).

Materiały potrzebne do wykonania wisiora:

Kryształki rivoli – bonny w dwóch rozmiarach: 18 i 14mm u mnie kolor Teal i Capri Blue
Sznurek do sutaszu– Pega (wiskoza) 3 mm – u mnie ok: 116 cm (niebieski), 72 cm (grantatowy), 22 cm (biały), 42 cm (złoty)
Koraliki TOHO– rozmiar 11/0 u mnie kolor: Inside-Color / Aqua-White Lined
Taśma cyrkoniowa – 3mm
Chwost – wielkości 70mm, u nas chwost ma główkę 7mm. Jeśli zdecydujesz się na grubszy chwost, weź to pod uwagę przy jego obszywaniu i użyj większej ilości koralików
Zawieszka – np. motylek, by dodać całości jeszcze więcej uroku. Nie jest to element obowiązkowy :)
Nić jubilerska– np. żyłka jubilerska monofilowa 0.12 mm
Igła jubilerska – John James 10/13
Filc– potrzebujemy niewielki kawałeczek filcu sztywnego, a do wykończenia filc dekoracyjny
Narzędzia jubilerskie – ostre nożyczki
Klej jubilerski – do podklejenia kaboszonu i filcu np. Hasulith

Przyda Wam się też coś do podwieszenia wisiora, może to być rzemień lub łańcuszek, a może wymyślicie jeszcze coś i innego :)?

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania wisiora znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą przede wszystkim nauce techniki i inspiracji, a to oznacza, że Twój wisior może wyglądać zupełnie inaczej :). Możesz zmodyfikować nie tylko jego kolorystykę, ale i rodzaj materiałów czy ostateczną formę projektu. Wszystko zależy od Ciebie :)!

Do tego oczywiście obowiązkowo pyszna kawa, dobra muzyka i radość tworzenia ;).

Gotowi? No to zaczynamy :)!
1. W dwóch niewielkich kawałkach sztywnego filcu wycinamy małe otwory. Robimy to składając niewielki kwadrat filcu i wycinając trójkąt. Po rozłożeniu powstaje romb. Przyklejamy tam nasze kryształki. Chwilę przytrzymujemy by klej dobrze związał oba materiały.

1 pedzel
2. Wybieramy sznurki- u mnie niebieski (2x 22 cm), biały (22 cm) oraz złoty (22 cm), układamy je w dowolnej kolejności. Zabezpieczamy końcówki odrobiną kleju np. Hasulith, szczególnie ważne jest to przy sznurku złotym, który uwielbia się rozplątywać.

2 pedzel
3. Pamiętajmy o prawidłowym ułożeniu sznurków, gdyż mają one prawą i lewą stronę, co wskazuje nam charakterystyczna jodełka, która ułożona jest: <<< (lewa strona) lub >>> (prawa strona). Jest to bardzo ważne by wzór i sznurki ładnie się układały.

3 pedzel
4. Robimy podwójny supełek na nitce o długości ok. 50 cm. Trzymając sznurki obok siebie, wbijamy igłę dokładnie przez środek sznurków na wysokości ok. 7 cm od końca sznurka. Szyjemy co ok. 2 mm, pamiętając by nitka była naprężona. Nie może być za mocno naciągana, gdyż sznurki będą się wtedy marszczyły.

4 pedzel
5. Sznurki zszywamy nadając im kształt owalny, by dobrze pasowały do naszego kryształka.

5 pedzel
6. Co jakiś czas sprawdzamy efekty przykładając sznurki do kryształka. Gdy przeszyte nicią sznurki, zaczynają się łączyć ze sobą, możemy zacząć je zszywać razem.

6 pedzel
7. Zanim jednak zszyjemy ze sobą wszystkie 8 sznurków, należy obciąć filc wokół kryształka. Zostawiamy ok. 2 mm wokół kryształka. Filc nie musi być idealnie obcięty, gdyż nie będzie widoczny.

7 pedzel
8. Smarujemy klejem filc wokół kryształka i przyklejamy do niego sznurki, naciągając je lekko przy układaniu wokół szkiełka. Sznurki muszą być naprężone.

8 pedzel
9. Teraz możemy już zszyć wszystkie sznurki ze sobą. Robimy to kilka razy.

9 pedzel
10. Po zszyciu sznurków, rozdzielamy je z powrotem na dwie części. Każdą z części sznurków zszywamy układając je znowu w okrągły kształt.

10 pedzel
11. Po zszyciu kawałka, przyszywamy luźne sznurki do sznurków wokół kryształka.

11 pedzel
12. Najlepiej przyszywać je do tylnej części czyli przez sznurki oraz filc, co jest widoczne na zdjęciu. Przeszywamy tak kilkukrotnie.

12 pedzel
13. Gdy sznurki są dobrze zszyte, po raz kolejny zszywamy je wyginając w okrągły kształt, lecz tym razem w przeciwną stronę.

13 pedzel
14. Doszywamy koralik Toho, przeszywając sznurki i koralik kilka razy.

14 pedzel
15. Po wszyciu koralika, wyginamy sznurki do tyłu za kryształek i zszywamy je w tej pozycji.

15 pedzel
16. Najłatwiej odwrócić cały element i w ten sposób zszyć wszystko razem, oczywiście też kilka razy prowadząc nitkę w dwie strony.

16 pedzel
17. Następnie zszywamy sznurki w sposób widoczny na zdjęciu, a więc sznurki oplatające koralik z sznurkami tworzącymi oczko.

17 pedzel
18. Gdy jedna część sznurków została ogarnięta, czas zabrać się za drugą lustrzaną stronę. Postępujemy dokładnie tak samo jak wcześniej czyli jak od punktu 13.

18 pedzel
19. Tak wygląda nasz częściowo gotowy element.

19 pedzel
20. Zabieramy się za nieco trudniejszy etap, czyli ujarzmienie taśmy cyrkoniowej. W pierwszej kolejności ucinamy sznurki: niebieski (2x 16 cm) oraz granatowy (2×16 cm) oraz ucinamy taśmę cyrkoniową na długości 11 cm.

20 pedzel
21. Zszywamy cztery sznurki, kilka razy ze sobą na wysokości ok. 5 cm. Pamiętajmy o prawidłowym ułożeniu sznurków, czyli na prawej stronie.

21 pedzel
22. Przykładamy taśmę cyrkoniową do sznurków.

22 pedzel
23. Trzymając mocno pierwszy kryształek z taśmy, przykładamy zszyte przed chwilką sznurki i wbijamy igłę: najpierw w sznurki zewnętrzne, potem pod cienką blaszką między pierwszą a drugą cyrkonią i następnie w sznurki wokół kryształka, wychodząc igłą z filcu na lewej stronie. Nie przejmujcie się, jeśli kryształki będą Wam uciekać, pierwsze dwie cyrkonie są najtrudniejsze do wszycia.

23 pedzel
24. Teraz wbijamy igłę w drogę powrotną czyli filc, sznurki wokół kryształka, blaszka między cyrkoniami i sznurki. Zwróć uwagę, że nitka biegnie raz nad blaszką, a drugim razem pod blaszką. Dzięki temu taśma trzyma się i nie wypada.

24 pedzel
25. Przeszywamy dwukrotnie nad i pod blaszką miedzy cyrkoniami, pamiętając o równym trzymaniu sznurków dołączanych. Żeby ułatwić sobie pracę można najpierw zszyć sznurki (2 granatowe i 2 niebieskie) nadając im owalny kształt, a dopiero później zszywać sznurki z taśmą i pozostałymi sznurkami.

25 pedzel
26. Gdy pierwsza cyrkonia trzyma się już dobrze, czas na kolejną. Przesuwamy delikatnie drugą cyrkonię całkiem do pierwszej i znowu zszywamy sznurki raz nad blaszką między cyrkoniami (zaraz za drugą cyrkonią) a raz pod blaszką, wychodząc igłą zawsze do tyłu w filc.

26 pedzel
27. W taki sposób wygląda od tyłu wszywanie sznurków w filc.

27 pedzel
28. Po przeszyciu dosuwamy do drugiej cyrkonii kolejną i znów powtarzamy poprzednie kroki.

28 pedzel
29. Za nami już połowa taśmy cyrkoniowej.

29 pedzel
30. Dobrnęliśmy do końca taśmy. Nie martwcie się jeśli pierwsza cyrkonia Wam opada, po podklejeniu wszystko wróci na miejsce i będzie wyglądać równo. Resztę sznurków zszywamy z pustym oczkiem.

30 pedzel
31. Sznurkom nadajemy po raz koleiny owalny kształt.

31 pedzel
32. Następie wszywamy koralik Toho, i wywijamy sznurki zszywając je do tyłu.

32 pedzel
33. Jeden z boków jest już gotowy. Wszystkie cyrkonie z taśmy są na miejscu, został drugi bok, który zszywamy podobnie jak ten zszyty wcześniej.

33 pedzel
34. Tak wygląda gotowy element :). Jak widać na zdjęciu cyrkonie ułożone są równo obok siebie.

34 pedzel
35. Przygotowujemy drugi przyklejony kryształek oraz taśmę cyrkoniową o długości ok. 9 cm. Tym razem pokażę Wam drugi sposób na przyszycie taśmy- dla niektórych zapewne bardziej przystępny.

35 pedzel
36. Obcinamy rogi w filcu, żeby nitka nie zaczepiała się w trakcie przyszywania taśmy. Przykładamy taśmę blisko kryształka i przyszywamy nitką blaszkę między pierwszą a drugą cyrkonią, jak najbliżej pierwszej. Przeszywamy dwa razy.

36 pedzel
37. Dosuwamy drugą cyrkonię do pierwszej a następnie przeszywamy dwukrotnie blaszkę między drugą a trzecią cyrkonią, jak najbliżej drugiej. Czynności te powtarzamy, aż przyszyjemy wszystkie kryształki z taśmy.

37 pedzel
38. Jeśli pierwsza i ostatnia cyrkonia z taśmy odstaje i jest „luźna” można podkleić je delikatnie klejem.

38 pedzel
39. Tak prezentuje się wykończona taśma. Czy wybraliście już, która metoda przyszywania taśmy jest dla Was wygodniejsza?

39 pedzel
40. Przygotowujemy sznurki: granatowy (2x 20 cm), niebieski (2x 20 cm) oraz złoty (20 cm). Pamiętajmy o zabezpieczeniu końcówek złotego sznurka. Składamy je na prawą stronę i zaczynamy zszywać na wysokości ok. 6 cm.

40 pedzel
41. Sznurki zszywamy jak w poprzednim elemencie w kształt owalny, przykładając co chwilę do kryształka, by dopasować dobrze kształt.

41 pedzel
42. Gdy wszystkie sznurki łączą się już ze sobą, zszywamy je razem kilka razy, następnie wszywamy miedzy nie koralik Toho.

42 pedzel
43. Dzielimy sznurki na połowę i zszywamy jedną część wywijając sznurki na bok i wszywając drobny koralik Toho, tak jak to robiliśmy przy pierwszym elemencie.

43 pedzel
44. Zszywamy drugi bok i wszywamy koralik Toho. Tak wyglądają oba elementy.

44 pedzel
45. Łączymy ze sobą elementy wisiora przyszywając je w następujący sposób.

45 pedzel
46. Oczywiście przeszywamy kilka razy każdy bok, wychodząc z tyłu elementu, wbijając się jednocześnie w filc, na którym jest przyklejony kryształek

46 pedzel
47. Czas na przyszycie zawieszki z motylkiem. Wbijamy się od tyłu tak by igła wychodziła między sznurkami, nakładamy zawieszkę a następnie koralik Toho i wracamy w oczko zawieszki. Przyszywamy go 3 razy.

47 pedzel
48. Ucinamy 2 sznurki złote o długości 13 cm każdy. Zabezpieczamy klejem końcówki.

48 pedzel
49. Nadajemy im kształt podwójnych listków i zszywamy. Robimy tak z dwoma sznurkami.

49 pedzel
50. „Listki” przyszywamy po obu stronach wisiora między łączeniem obu elementów, do boku z koralikiem Toho (dolny element) oraz do sznurków w górnym elemencie.

50 pedzel
51. Doszywamy „listki” drugiego boku oraz po trzy drobne koraliki Toho przed każdym z listków. Wycinamy kawałek filcu pod nasz wisior.

51 pedzel
52. Obcinamy zbędne końcówki sznurków z tyłu, smarujemy klejem i przyklejamy wisior na filc. Odcinamy filc uważając by nie przeciąć delikatnych sznurków.

52 pedzel
53. Po dokładnym wycięciu filcu, zszywamy go razem ze sznurkami na tzw. okrętkę, która jest najłatwiejszym sposobem przyszycia materiału.

53 pedzel
54. Tak prezentuje się obszyty od tyłu wisior.

54 pedzel
55. Czas na nasz chwost. Wbijmy się igłą od góry i przeszywamy kilka razy na boki nitką.

55 pedzel
56. Nabieramy 14 koralików Toho i oplatamy je wokół widocznej nitki wbijając igłę w pierwszy i następne koraliki, tak by utworzyły one opaskę. Przewlekamy nitkę kilka razy przez wszystkie koraliki.

56 pedzel
57. Tak wygląda opaska z koralików Toho na chwoście.

57 pedzel
58. Przyszywamy chwost do sznurków widocznych na zdjęciu. Robimy to oczywiście kilka razy, żeby stabilnie i pewnie trzymał się.

58 pedzel
59. Czas na ostatni element, czyli oczko, na którym będziemy zawieszać wisior. By je zrobić ucinamy niebieski sznurek o długości ok. 4 cm. Zabezpieczamy klejem końcówki, które po chwili zszywamy ze sobą.

59 pedzel
60. Doszywamy nasze oczko z tyłu wisiora. Wychodzimy igłą obok przyszytego sznurka (oczka) i nabieramy 5 koralików TOHO. Wbijamy igłę po drugiej stronie sznurków z oczka, tak by powstał łuk z koralików. Wszywamy tak kolejne dwa rzędy koralików, które zakryją końcówki doszytego oczka.

60 pedzel
61. Tak właśnie wygląda nasz ukończony wisior :).

61 pedzel
Dziękuję bardzo za Waszą uwagę, mam nadzieję, że pomogłam Wam w okiełznaniu taśmy cyrkoniowej i po tym kursie wszycie jej będzie już tylko przyjemnością.
A może stosujecie już któryś ze sposobów na jej dodanie do biżuterii, albo macie całkiem inną metodę? Koniecznie podzielcie się nią w komentarzu lub na naszej pasartowej grupie:)!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

 

Ewa Genge- od kilku lat uzależniona  od sutaszu. Tworzy i projektuje biżuterię sutasz pod marką Skarby Ewy- Biżuteria Sutasz. Uwielbia kolory, niebanalne i kontrastowe połączenia barw, oryginalne wzory. W dzień realizuje się jako mama dwójki dzieci, pracuje, wieczorem siada z kubkiem pachnącej kawy, dobrą muzyką i wkracza w bajkowy świat sznurków, kamieni, koralików… Jej prace można zobaczyć na stronie www.facebook.com/SkarbyEwy.BizuteriaSutasz

Artykuł Jak wszyć taśmę cyrkoniową? Kurs sutasz krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Haft koralikowy – jak obszyć kaboszon koralikami TOHO™

$
0
0
haft koralikowy

Kochane handmaderki! Mam dla Was mało odkrywczą, ale jakże ważną wiadomość – zbliża się jesień :). Wieczory robią się coraz zimniejsze i dłuższe, a to zachęca do zalegania z herbatą, kocykiem i handmade. Taki właśnie czas, jest idealny do nauczenia się nowej techniki biżuteryjnej. Obiecałam Wam ostatnio tutorial na haft koralikowy, dlatego spełniam swoją obietnicę i ogłaszam, że od dzisiaj uczymy się nowości! Z poniższego video nauczycie się jak obszyć kaboszon koralikami TOHO™. Śledźcie kanał, bo pojawią się następne lekcje :).

A tu małe przypomnienie dla tych, którzy jeszcze nie widzieli video o materiałach :)

A teraz do rzeczy :) czego będziemy potrzebować, żeby obszyć swój pierwszy kaboszon?

Potrzebne koraliki i materiały w dużej mierze zebrałam tutaj. Oczywiście nie zapominajcie, że kolory koralików i kamień, który wybrałam do tutorialu mają być dla Was tylko inspiracją :) serdecznie zachęcam do odwiedzenia sklepu i przejrzenia koralików toho i cudownych kaboszonów, bo jest w czym wybierać :)

A teraz przenosimy się na youtube i uczymy się podstaw haftu koralikowego :)

W ramach motywacji – dla tych, którym się wydaje, że taka podstawa to za mało. I że już na wstępie troszkę im się nie chce :) pokazuję kilka moich pierwszych prac tą techniką, kiedy dopiero się uczyłam i umiałam tylko obszywać kaboszon :)

A w następnym video nauczę Was obszywać wszystko murkiem :)

DSC_0029

Justyna Kąkol złota Polska jesień

na haft

I jak wrażenia? Zainspirowane? Czekam na Wasze pytania i sugestie :)

Pozdrawiam cieplutko :)

Justyna z GithagoArt

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Justyna Kąkol znana także jako GithagoArt. Miłośniczka kolorowych sznurków i dobrych kamieni. Wraz ze swoim czarnym jak noc kotem tworzy tutoriale poświęcone hand made i DIY. Ciągle wpada na nowe pomysły, które najbliższe otoczenie musi znosić i przyjmować z entuzjazmem. Trochę wiedźma, trochę dziecko kwiatów. Kocham to co robię i chcę zhandmadować świat :)

 

Artykuł Haft koralikowy – jak obszyć kaboszon koralikami TOHO™ pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie? Kurs wyplatania bransoletek z koralików, cz. 3

$
0
0
Jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie? Kurs wyplatania bransoletek z koralików, cz. 3

Cześć kochani! Kontynuujemy nasz kurs wyplatania bransoletek na krośnie – to już część trzecia. Dzisiaj pokażę Wam, jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie i jak je wykończyć. Przerobimy cztery bardzo proste, podstawowe metody, które będzie mogli potem dowolnie rozwijać i urozmaicać. Będzie mnóstwo zabawy, obiecuje! ;)

Materiały:

Będziemy potrzebować tych samych materiałów co zawsze przy tworzeniu bransoletek na krośnie… i kilku dodatkowych rzeczy ;)

 

DSC_8867.MOV.00_00_00_00

Wszystkie materiały, których możecie potrzebować, a także wszystkie materiały, których użyłam do tych konkretnych bransoletek znajdziecie tutaj. Ale nie przejmujcie się, jeśli zabraknie jakiś materiałów – nie bójcie się tworzyć własnych wzorów i eksperymentować z kolorami ;) 

 

 

Jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie? Kurs wyplatania bransoletek z koralików, cz. 3

Wzory, które wykorzystałam:

Jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie? Kurs wyplatania bransoletek z koralików, cz. 3 Jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie? Kurs wyplatania bransoletek z koralików, cz. 3

 

A Wy? Znacie inne sposoby ozdabiania boków bransoletek? Piszcie! ;)

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak ozdobić brzegi bransoletki na krośnie? Kurs wyplatania bransoletek z koralików, cz. 3 pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę ombre na dysku kumihimo? Kurs kumihimo krok po kroku

$
0
0
Jak zrobić bransoletkę ombre na dysku kumihimo? Kurs kumihimo krok po kroku

Bransoletki na dysku kumihimo zdecydowanie zdobyły Wasze serca! Dlatego też mam dla Was kolejny kurs kumihimo krok po kroku – na umilenie długich, jesiennych wieczorów;). Pokażę Wam dzisiaj, jak zrobić bransoletkę ombre na dysku kumihimo, używając trzech kolorów koralików TOHO. Bransoletki będą delikatne, cieniowane i banalnie proste do zrobienia. Zapraszam!

DSC_89181

Materiały:

  • Przede wszystkim – dysk kumihimo. Ja użyłam dysku w wersji mini, ale wy możecie wybrać oczywiście inny ;).
  • Koraliki TOHO 11/0 w kolorach:

A – Inside-Color Lt Amethyst Fuchsia Lined

B – Transparent Frosted Sugar Plum

C – Inside-Color Crystal Neon Rosaline Lined

Wszystkie materiały, potrzebne do zrobienia bransoletek, znajdziecie tutaj. Ale pamiętajcie, że kurs na głownie na celu naukę techniki i inspiracje, kolory i efekty koralików możecie spokojnie wybrać takie, jakie Wam się podobają! 

Jak zrobić bransoletkę ombre na dysku kumihimo? Kurs kumihimo krok po kroku

 

Jak zrobić bransoletkę ombre na dysku kumihimo? Kurs kumihimo krok po kroku

 

Jak Wam się podobają takie bransoletki? Daliście się wciągnąć w kumihimo? ;)

Pamiętajcie, żeby oznaczać swoje prace, wykonane według naszych kursów, jako #kurspasart ;)

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Studentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę ombre na dysku kumihimo? Kurs kumihimo krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Haft koralikowy tutorial – jak obszyć pracę murkiem.

$
0
0
blog_

Wiecie jaki jest największy plus haftu koralikowego? Taki, że dzięki nitce, igle, i kawałkowi filcu możecie oprawić każdy kaboszon, który Was zachwyci. Drugim pozytywnym aspektem jest fakt, że wystarczy trochę poćwiczyć, wyczuć materiał i zaczynamy dochodzić do perfekcji. No i trzeci – mamy ogromny wybór kolorów, także każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję że zakochujecie się w tej technice, bo dzisiaj przychodzę do Was z kolejną lekcją na haft koralikowy. Dowiecie się jak obszyć pracę murkiem.

Tym, którzy jeszcze nie zaczęli nauki i nie natrafili na poprzednie video, wklejam linki ułatwiające znalezienie :)

Tutaj video z materiałami, a tutaj jak obszyć kaboszon.

Zanim zobaczycie filmik pokażę Wam jakie materiały będą potrzebne. Pamiętajcie, że w video dobrałam sobie kolory, które akurat mi odpowiadały, natomiast jest to tylko inspiracja. Poruszcie Waszą wyobraźnię i skorzystajcie z dobrodziejstw toho i ogromnej ilości kaboszonów, żeby stworzyć zestaw idealny dla Was. Najłatwiej uczy się na kolorach, na które lubimy patrzeć i które lubimy nosić :)

Czego potrzebujemy?

Większość materiałów znajdziecie pod tym linkiem . Niemniej zachęcam Was do pogrzebania w sklepie. Bo nie sposób zebrać wszystkiego, kiedy znajduje się same perełki :)

No a teraz nie trzymam Was dłuzej w niepewności :) Oto video na haft koralikowy krok po kroku, a ściślej jak wykończyć pracę murkiem.

Czujecie się zachęceni? Mówiłam, że to nie takie trudne :) dla nieprzekonanych jeszcze trochę zdjęć :)

pierścionek

wisior słonce

DSC_0453

DSC_0460

Jeśli skorzystacie z naszego tutorialu nie zapomnijcie oznaczyć go #kurspasart. Bardzo chętnie zobaczę jak sobie radzicie z haftem i nie tylko. Czekam na Wasze opinie i komentarze :) pamiętajcie, ze kursy tworzymy dla Was i chętnie dowiem się co jeszcze chcielibyście zobaczyć.

Pozdrawiam serdecznie i miłego handmadowania :)

Justyna z GithagoArt

^3AB470695AB991F0B1E315DF8A5E9BAC076E0DFF9B76D1B6DC^pimgpsh_fullsize_distr

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Justyna Kąkol znana także jako GithagoArt. Miłośniczka kolorowych sznurków i dobrych kamieni. Wraz ze swoim czarnym jak noc kotem tworzy tutoriale poświęcone hand made i DIY. Ciągle wpada na nowe pomysły, które najbliższe otoczenie musi znosić i przyjmować z entuzjazmem. Trochę wiedźma, trochę dziecko kwiatów. Kocham to co robię i chcę zhandmadować świat :)

 

 

Artykuł Haft koralikowy tutorial – jak obszyć pracę murkiem. pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Ukośnik – kurs na sznur szydełkowo koralikowy

$
0
0
ukośnik kurs na sznur szydełkowo koralikowy

Zapraszamy na kurs tworzenia biżuterii, w którym Natalia Slipchenko pomoże Wam opanować ukośnik. Natalia przygotowała dla Was kurs na sznur szydełkowo koralikowy z którego wyczarować możecie efektowną bransoletkę lub naszyjnik. Z kursu dowiecie się też czym różni się zwykły sznur od ukośnika oraz jakich błędów należy się wystrzegać w trakcie tworzenia. Szydełko w dłoń i do dzieła!

Dlaczego ja uwielbiam ukośnik, a nie zwykły sznur szydełkowy? Dlatego że ukośnik daje większe możliwości wyboru wzorów i grubości naszyjnika. Sznur ukośnikiem nie ma ograniczeń szerokości i da się go przerabiać już od 6 koralików w rzędzie. Jak rozróżnić zwykły sznur i ukośnik? Bardzo łatwo, po tym jak układają się koraliki. W zwykłym sznurze one są ułożone poziomo, a przy ukośniku są pochylone wprawo (u leworęcznych odwrotnie).
sznur szydełkowo koralikowy ukośnik
Dla osób, które nigdy nie trzymały szydełka w rękach, lepiej zacząć od ćwiczeń bez koralików i z grubszą włóczką. Gdy ruchy będą już automatyczne i szydełko przestanie wypadać z dłoni można śmiało zaczynać przygodę z ukośnikiem :).
Specjalnie do tego kursu stworzyłam prosty geometryczny schemat w którym będzie łatwiej zauważyć błędy przy robieniu sznura. Dla początkujących sznur o jednym kolorze nie jest łatwiejszy, bo na nim prawie nie widać błędów. Również chcę zwrócić waszą uwagę na grubość pierwszego sznura, najlepiej zaczynać od wzorów 15-18 koralików w rzędzie. Mają dosyć dużą średnicę, dlatego wbijanie się szydełkiem pod oczka jest wygodniejsze.
sznur szydełkowo koralikowy ukośnik

 

No to zaczynamy przygodę! Będą nam potrzebne:

3-Kurs-Ukosnik pedzel

1. Koraliki TOHO – 11/o (potrzebne są koraliki wybranych kolorów. U mnie to: brązowe Opaque/Oxblood – 19gr, kremowe Inside-Color Rainbow Crystal/Creme Lined – 10gr, błękitne Silver-Lined Milky/Aqua – 2gr. Wyjdzie nam sznur z 15 koralików w rzędzie o długości około 36 cm bez zapięcia).
2. Nici jubilerskie – do szycia skóry i jeansu o grubości „30” – np. Talia 30, lub kordonek o grubości nie mniej niż 100m/10gr taki jak Yarn Art Canarias. Na jasnej nici szydełkować jest dużo łatwiej, niż na ciemnej. Grubsze kordonki zupełnie nam nie pasują (chyba że będziecie przerabiać z Toh/o 8o), będą prześwitywać przez koraliki i psuć cały wygląd naszej pracy.
3. Szydełka – w rozmiarach od 0,6 mm do 1,0 mm. Wybór szydełka jest indywidualny i zależy od tego z jaką ścisłością dziergacie. Jeśli nie macie żadnego, to możecie zacząć od 0,75 mm.
4. Igła jubilerska – do nawlekania koralików. Ja uwielbiam igłę Big Eye, jest rewelacyjna! Jeśli nie posiadacie takiej, to zawsze można zrobić przejściówkę do zwykłej igły do szycia z nici monofilowej lub nici do zębów.
5. Zapięcia do biżuterii – Zrobimy wszystko szybko i bez poświęcenia całego dnia. Nawet wasze dzieci mogą wam w tym pomóc bo wybraliśmy magnetyczne zapięcie! Zapięcie powinno mieć otwór 10 mm.
6. Klej jubilerski – do sznurów koralikowych klej musi być naprawdę mocny, gęsty i przezroczysty. Z własnego doświadczenia mogę polecić UHU Super Glue w żelu przezroczysty lub klej dwuskładnikowy epoksydowy typu Poxipol.

Produkty potrzebne do wykonania sznuru szydełkowo koralikowego znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że zarówno kolory, jak i wzór zaprezentowane w kursie, to jedynie nasza propozycja. Twój naszyjnik czy bransoletka, mogą prezentować się zupełnie inaczej :).

Zaczynamy pracę od schematu. Schematy o takim wyglądzie stworzono na stronie Crochetbeadpaint online, mają 3 wersje językowe (rosyjska, angielska, niemiecka). Nas interesuje ilość koralików w rzędzie, ilość rzędów w sekwencji i ilość kolorów.
Policzmy ile sekwencji musimy nawlec, aby mieć naszyjnik potrzebnej długości. Sekwencja składa się z 13 rzędów to jest około 2,1 cm (6 rzędów = 1 cm przy użyciu koralików Toho 11/o). Jeżeli chcemy otrzymać na końcu sznur o długości 36 cm 36/2,1=17,14 sekwencji (zaokrąglimy do 17).

 

sznur szydełkowo koralikowy ukośnik
Koraliki wybranych kolorów wysypiemy przed sobą na matę blisko jeden obok drugiego. Przewlekamy nić lub kordonek przez igłę nie odcinając nici od szpulki, będziemy potrzebowali około 60m nici na cały naszyjnik. Teraz idziemy z lewej strony schematu do prawej, z góry na dół według różowych strzałek. Białych nie nawlekamy, to są puste komórki schematu.
1 kor. beżowy
4 kor. brązowe
1 kor. beżowy
2 kor. brązowe
1 kor. beżowy
2 kor. brązowe
1 kor. beżowy
3 kor. brązowe
1 kor. beżowy… i tak do końca schematu.
Powtarzamy całą sekwencję tyle razy, ile wyliczyliśmy wcześniej. Niektóre rękodzielniczki zapisują sobie sekwencję na dyktafon i nawlekają bez patrzenia w kartkę.
Nawlekając koraliki przeciągajcie je jak najdalej do kłębka. Po kilku dobrych godzinach nawlekanie skończone. Mamy na nici 17 pełnych sekwencji.
sznur szydełkowo koralikowy ukośnik
Zaczynać można na różne sposoby ale dla mnie najbardziej się sprawdza magic loop (magiczne kółko).
1. Układamy koniec nici na wskazującym palcu lewej ręki i owijamy go 1 raz. Nić od szpulki (główna) przytrzymujemy palcem środkowym.
2. Wbijamy się szydełkiem pod nitkę przed krzyżykiem z nici na palcu i łapiemy nić główną, którą trzymamy palcem.
3. Przeciągamy do siebie i jeszcze raz nabieramy samą nić
4. Przeciągamy przez oczko na szydełku i zaciągamy.


Lub możecie zrobić łańcuszek i zamknąć go w kółko oczkiem ścisłym.
Teraz wracamy do schematu i uważnie sprawdzamy, ile koralików w rzędzie mamy – 15. Robimy 15 półsłupków do środka naszego magicznego kółka. Półsłupek – jest podstawą robienia ukośnika, jeśli potraficie go zrobić, to dalej już jest luzik ;).
1. Wbijamy szydełko pod 2 nici, które tworzą kółko, nabieramy nitkę, tak by powstało na szydełku drugie oczko.
2. Nabieramy ponownie nitkę na szydełku i przeciągamy ją przez oba oczka znajdujące się na szydełku.
Te czynności musicie ćwiczyć dopóki nie nauczycie się ich wykonywać z zamkniętymi oczami. Właśnie teraz zaczynamy. Już macie 15 oczek na waszym magicznym kółku, teraz pociągniemy za krótki koniec nitki, żeby zmniejszyć nasze kółko. Gotowe!
Zamykamy nasze kółko oczkiem ścisłym (wbijamy się w pierwsze oczko pod dwie nitki, łapiemy nić i przeciągamy przez wszystkie oczka na szydełku).

Przeliczcie oczka jeszcze parę razy. Pokażę kolorem co macie liczyć.
6-Kurs-Ukosnik pedzel
Przerabiamy półsłupkami następny centymetr lub półtora. Koraliki Toho ładniej się układają, jeżeli wbijacie szydełko pod 2 nitki oczka (te które zaznaczyłam kolorem wcześniej). Oczko po oczku, spiralnie, to znaczy nie mamy na razie początku i końca rzędu. Jeżeli macie uczucie, że jeszcze wam idzie opornie, to róbcie dalej. Kończymy, kiedy widzimy, że nasza rureczka ma jednakową średnice przez ostatni centymetr, bo w 90% przypadków będzie się zwężała. Długi „rękawek” z nici później można po prostu odciąć.
I teraz zaczynamy prawdziwy ukośnik z koralikami. Przerabiamy tak samo, jak przed tym, tylko w pewnym momencie dodajemy koralik. Odliczamy 15 koralików (dokładnie tyle ile macie w rzędzie według schematu) i przesuwamy je na nici bliżej szydełka. Powtarzamy wszystkie czynności dotyczące półsłupka.
1. Wbijamy szydełko pod 2 nitki oczka poprzedniego rzędu.
2. Podsuwamy jeden koralik jak najbliżej naszego sznura.
3. Nabieramy nitkę za tym pierwszym koralikiem.
4. Na szydełku mamy 2 oczka. Łapiemy nitkę i przeciągamy przez 2 oczka znajdujące się na szydełku.
Nie trzeba jakoś specjalnie układać koralika, on sam się ułoży prawidłowo. Zachęcam was do zapamiętania tej prostej formuły na półsłupek „Koralik, Nitka i 2 Oczka”, powtarzajcie w trakcie szydełkowania żeby się nie pomylić.
Pierwszy rząd skończony. Przesuwamy następne 15 koralików. To już ostatni raz, kiedy odliczamy ilość koralików dla całego rzędu. To pomoże prawidłowo zacząć pracę ze wzorem. Proszę zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w które wbijamy nasze szydełko, zaczynając drugi rząd. Potrzebne jest nam oczko po lewej stronie od pierwszego koralika.

Dalej przerabiamy półsłupkami cały czas (podsuwamy koralik, wyciągamy nitkę, przeciągamy przez 2 oczka na szydełku). Pamiętacie „Koralik, Nitka i 2 Oczka”? Możecie śpiewać jako mantrę ;).
I cały czas macie pilnować wzoru, na początku w każdym rzędzie, potem w co drugim itd. Jeśli zauważymy, że gdzieś macie przesunięcie wzoru, prujemy do tego miejsca i sprawdzamy, na czym polega błąd.

FAQ. Najczęstsze błędy przy ukośniku:
1. Koraliki nierówno się układają, wraz z tym ciężko jest wbić się pod oczka poprzedniego rzędu. – Koraliki mają za ciasno. Grubsze szydełko ma to poprawić.
2. Koraliki nierówno się układają. – Sprawdzamy, czy wbijamy się pod 2 nitki oczka.
3. Bardzo widoczna nitka pomiędzy koralikami. – Jeśli nić jest odpowiedniej grubości, w takim razie trzeba zmienić szydełko na cieńsze.
4. Wzór się rozjechał. – To może się stać z kilku powodów: pomyłka przy nawlekaniu, ominięcie jednego oczka, przerobienie 2 półsłupków do tego samego oczka, zostały podsunięte 2 koraliki zamiast jednego lub przerobione oczko bez koralika.
Muszę też uprzedzić, że początek sznura u początkujących nie wygląda pięknie. Nawet u osób które mają doświadczenie czasem tak się zdarza. Pierwsze 5 cm mogą być za luźne, a potem sznur się zwęża. Jeżeli w tym przypadku wzór jest OK, to znaczy, że w końcu wyszliście na swoją średnią ścisłość. Musicie zapamiętać na ile się da tego uczucia i przy następnej pracy już od tej ścisłości zacząć. A jak ktoś jest perfekcjonistą, jak ja, to prujcie wszystko łącznie z pierwszym rzędem i zacznijcie od początku żeby mieć idealny równy sznur. Również idealnie jest, kiedy wbijacie się pod oczko bez użycia zbędnej siły. Szydełko ma poruszać się płynnie i nie zginać się pod naciskiem, a palce nie powinny się męczyć.
Teraz na temat elastyczności sznura. Nie ma na to żadnej reguły, tylko zależy od tego, kto jaki lubi. Z doświadczenia wiem, że najlepiej mieć do 20 koralików w rzędzie, wtedy nie potrzebujemy wypełnienia sznura od środka. Po za tym nie ma co porównywać zwykłego sznura do ukośnika, ukośnik nie służy do zawiązywania w węzły i nie powinien być za miękki. Kiedy wypełniamy sznur? Wtedy, gdy po ułożeniu w koło zauważymy zgięcia na powierzchni sznura.
A w międzyczasie przerobiliśmy już wszystkie nawleczone koraliki. Mam nadzieję, że się udało! Na tym etapie wyszedł nam taki piękny ukośnik około 36 cm długi. Taki choker można nosić klasycznie na szyi, ale także podwójnie owinięty wokół nadgarstka jak bransoletka. Kończymy go kilkoma rzędami bez koralików, przerabiamy półsłupki na taką długość która nam odpowiada. Nie robimy za długiego rękawka, wystarczy 1 cm. Obcinamy nić i przeciągamy ją przez oczko na szydełku, mocno zaciągamy.
sznur szydełkowo koralikowy ukośnik
Do wykończenia sznura będzie nam potrzebne magnetyczne zapięcie i klej. Również można użyć metalowych lub plastikowych końcówek lub plecionych z koralików. W takim przypadku będą jeszcze potrzebne kółka montażowe, szpilki i zapięcia. Zwracajcie uwagę, żeby nie łączyć półfabrykatów różnych kolorów w jednej pracy.
Zastosujemy klej do rękawka z nitki i pary rzędów koralików. Róbcie to szybko, ale uważajcie, żeby nie dać za dużo kleju. Wykonujemy tę czynność z jedną częścią zapięcia. Wkładamy koniec sznura do końcówki (można sobie pomóc wykałaczką lub pincetą). Jeżeli gdzieś wam wypłynie kropelka kleju, usuwamy ją jak najszybciej chusteczką. Powtarzamy z drugim końcem sznura i zostawiamy na jakiś czas do wyschnięcia (zależy od rodzaju kleju).

sznur szydełkowo koralikowy ukośnik

Gratuluję! Macie swój pierwszy sznur ukośnikiem! Przepraszam, zapomniałam powiedzieć na początku że ukośnik strasznie wciąga ;).

sznur szydełkowo koralikowy ukośnik

10-Kurs-Ukosnik pedzel pedzel

sznur szydełkowo koralikowy ukośnik

sznur szydełkowo koralikowy ukośnik

 

Jak Wam się podobał kurs? Może macie jeszcze jakieś pytania? Dajcie znać w komentarzu :)!

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Natalia Slipchenko znana także jako FATAMORGANA jest miłośniczką rzeczy pięknych. Kocha grafikę, fotografie i różnego rodzaju rękodzieło. Nie tak dawno zakochała się w sznurach ukośnikiem i w tym momencie poświęca wolny czas tylko tej sprawie. Oprócz szydełkowania tworzy autorskie wzory do sznurów i DIY tutoriale. Więcej prac Natalii możecie zobaczyć na jej stronie FB  lub obserwować ją na Instagramie.

Artykuł Ukośnik – kurs na sznur szydełkowo koralikowy pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Russian Spiral tutorial – kurs tworzenia biżuterii

$
0
0
russian spiral

Razem z Edytą Rogowską zapraszamy Was na Russian Spiral tutorial. Bransoletki tworzone tą techniką są niezwykle efektowne i wcale nie takie trudne w wykonaniu. Edyta przygotowała dla Was bardzo przystępny kurs tworzenia biżuterii, w którym zaprezentuje aż dwie wersje tej niezwykłej bransoletki. Igły w dłoń i do dzieła!

 

Materiały:

Fot 1 materiały pedzel
Koraliki TOHO – TR 11/0 – ja wybrałam Inside-Color / Gray-Gun Metal Lined -10g
oraz niewielka ilość koralików TR 11/0 w innym kolorze – u mnie opaque jet
Koraliki Firepolish – 3mm w dwóch kolorach – u mnie to:
– Labrador / Crystal – 5 paczek
– Labrador / Jet – 5 paczek
Zapięcie magnetyczne – z blokadą ze stali nierdzewnej otwór 10 mm
Nici jubilerskie – S-LON w kolorze najbardziej zbliżonym do koralików – u mnie szare
Igła do koralików – cieniutka np. John James rozmiar 12
Klej jubilerski – np. Hasulith
Narzędzia jubilerskie – przydatne będą też ostre nożyczki

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie nauce techniki, a Twoja bransoletka może wyglądać zupełnie inaczej. Nie bój się eksperymentować z użytymi materiałami. Poniżej znajdziecie dwie inspiracje, jedna bransoletka wykonana  jest z koralików TOHO i Firepolish, a druga z samych koralików TOHO. Bransoletki tworzone techniką Russian Spiral mogą być bardzo różne w zależności od użytych materiałów. Wszystkie są niewątpliwie bardzo efektowne i wcale nie tak skomplikowane na jakie wyglądają :).

Ponieważ bransoletka nie będzie należała do najcieńszych, by sznur bez problemu zmieścił się w otworze zapięcia, wyplatanie zaczniemy tylko od samych koralików TR 11/0. Dzięki temu początek sznura będzie odrobinę cieńszy i nie będzie problemu ze zmieszczeniem go w dopasowanej końcówce.
Zasada dodawania koralików w kolejnych rzędach będzie jednak taka sama od początku do końca naszej pracy.

A więc igła w dłoń i do dzieła :-).

1. Na nić nawlekamy 12 koralików TR11/0 w kolejności jak na zdjęciu.

Fot 2 pedzel
– 2x szary; 1 x czarny
– 2x szary; 1 x czarny
– 2x szary; 1 x czarny
– 2x szary; 1 x czarny

2. Nawleczone koraliki zamykamy w kółeczko przechodząc igłą jeszcze raz przez wszystkie koraliki.

Fot 3 pedzel

Fot 4 pedzel

3. Zaciągamy nić i przechodzimy igłą przez dwa pierwsze szare koraliki.

Fot 5 pedzel

4. Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x czarny i 2 szare i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik tuż za najbliższym czarnym jak na zdjęciu.

Fot 6 pedzel

Czynność powtarzamy jeszcze 3 razy aż do końca okrążenia.

Fot 7 pedzel

Fot 8 pedzel

Fot 9 pedzel

Ponownie nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x czarny i 2 szare i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik tuż za najbliższym czarnym jak na zdjęciu.

Fot 10 pedzel

Czynność powtarzamy jeszcze trzy razy, tworząc tym samym, trzeci rząd naszego sznura.

Fot 11 pedzel

Fot 12 pedzel

Fot 13 pedzel

Kiedy dodamy ostatnią sekwencję koralików w trzecim okrążeniu, zaciągamy nić tak aby koraliki lekko przylegały do siebie i zaczęły układać w kształt sznura.

Fot 14 pedzel

Dokładnie w taki sam sposób tworzymy jeszcze jedno okrążenie.

Fot 15 pedzel

Tyle wystarczy aby koraliki zmieściły się w 10 mm otworze zapięcia. Po czwartym okrążeniu początek naszego sznura powinien wyglądać tak.

Fot 16 pedzel

Fot 17 pedzel

5. W tym kroku zaczynamy tworzyć zasadniczą część naszej bransoletki. W dalszym ciągu postępujemy według tej samej zasady co w poprzednich krokach, tylko zamiast czarnych koralików Toho Round będziemy dodawać kryształki Firepolish.
Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x czarny FP i 2 x szare TR i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik tuż za najbliższym czarnym jak na zdjęciu.

Fot 18 pedzel

6. Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x srebrny FP i 2 x szare TR i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik tuż za najbliższym czarnym jak na zdjęciu.

Fot 19 pedzel

7. Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x czarny FP i 2 x szare TR i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik tuż za najbliższym czarnym jak na zdjęciu.

Fot 20 pedzel

8. Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x srebrny FP i 2 x szare TR i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik tuż za najbliższym czarnym jak na zdjęciu.Fot 21 pedzel

9. Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x czarny FP i 2 x szare TR i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik znajdujący się tuż za najbliższym czarnym Firepolish.

Fot 22 pedzel

10. Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x srebrny FP i 2 x szare TR i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik znajdujący się tuż za najbliższym srebrnym kryształkiem Firepolish.

Fot 23 pedzel

11. Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x czarny FP i 2 x szare TR i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik znajdujący się tuż za najbliższym czarnym Firepolish.

Fot 24 pedzel

12. Nawlekamy 3 koraliki w kolejności 1 x srebrny FP i 2 x szare TR i wbijamy się igłą w pierwszy szary koralik znajdujący się tuż za najbliższym srebrnym kryształkiem Firepolish.

Fot 25 pedzel

13. Kolejne rzędy naszego sznura „budujemy” w dokładnie taki sam sposób, cały czas postępując według jednej zasady. Dodajemy koralik Firepolish w takim samym kolorze jaki znajduje się przed igłą i dwa szare koraliki TR 11/0.
Po 4 rzędach nasz sznur powinien wyglądać tak jak na zdjęciach.

Fot 26 pedzel

Fot 27 pedzel

Fot 28 pedzel

Kontynuujemy dodawanie koralików…

Fot 29 pedzel

Fot 30 pedzel

Fot 31 pedzel

Fot 32 pedzel

Fot 33 pedzel

…W miarę dodawania kolejnych rzędów nasza plecionka powinna wyglądać tak jak na zdjęciach.

Fot 34 pedzel

Fot 35 pedzel

russian spiral tutorial

russian spiral tutorial

14. Kiedy bransoletka osiągnie żądaną długość przystępujemy do wykonania zwężenia aby swobodnie wkleić sznur w otwór zapięcia.
Podobnie jak na początku pracy w miejsce koralików Firepolish będziemy dodawać czarne koraliki Toho Round.

russian spiral tutorial

russian spiral tutorial

russian spiral tutorial

Fot 41 pedzel

russian spiral tutorial

Wykonujemy w ten sam sposób w sumie cztery okrążenia. Na koniec pomiędzy koralikami wykonujemy supełek a koniec nici chowamy pod koralikami.

russian spiral tutorial

15. Końce sznura wklejamy w otwory zapięcia i gotowe :-).

russian spiral tutorial

russian spiral tutorial

Fot 46 pedzel

Fot 47 pedzel

Kurs ma przede wszystkim służyć nauce techniki. Ja użyłam tu koralików TR 11/0 i kryształków FP, ale pamiętajcie, że taką bransoletkę możecie stworzyć z koralików jakich tylko chcecie. Ścieg daje wiele możliwości, a kształtów i wielkości koralików jest tak wiele, że tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia ;-)
Spójrzcie jak odmienna jest bransoletka Russian Spiral, która powstała przy użyciu mniejszych koralików.

Potrzebne będą:

Fot 48 materiały 2 pedzel

Koraliki Toho – Round 15/0 – ja wybrałam PermaFinish – Galvanized / Aluminum – 10g
oraz niewielka ilość koralików TR 15/0 w innym kolorze – u mnie metallic nebula nie na 7520
Koraliki TR 11/0 w dwóch kolorach – u mnie to:
– Inside-Color / Crystal-Neon Carnation Lined
– Inside-Color / Crystal-Neon Ice Blue Lined
Końcówki do biżuterii – stali nierdzewnej otwór 7 mm – 2 szt
Kółeczka montażowe – ze stali nierdzewnej sprężynki 7 mm – 3 szt
Karabińczyk – ze stali nierdzewnej 13 mm – 1 szt
Zawieszka – ze stali nierdzewnej księżyc – 1 szt
Nici jubilerskie – w kolorze najbardziej zbliżonym do koralików np. S-LON
Igła do koralików – cieniutka np. John James rozmiar 12
Klej jubilerski – np. Hasulith
Przydatne będą też ostre nożyczki.

Podobnie jak przy bransoletce z kryształkami zaczynamy od wyplecenia węższego „kołnierzyka” aby bez problemu wkleić sznur w dopasowane końcówki. Zatem…

1. Na nić nawlekamy 12 koralików TR11/0 w kolejności jak na zdjęciu.

Fot 49 pedzel

– 2x pfg aluminum 1 x metallic nebula
– 2x pfg aluminum 1 x metallic nebula
– 2x pfg aluminum 1 x metallic nebula
– 2x pfg aluminum 1 x metallic nebula

2. Nawleczone koraliki zamykamy w kółeczko przechodząc igłą jeszcze raz przez wszystkie koraliki.

Fot 50 pedzel

3. Zaciągamy nić i przechodzimy igłą przez dwa pierwsze srebrne koraliki.

Fot 51 pedzel

4. Nawlekamy sekwencję koralików 1x nebula i 2x pfg aluminum i wbijamy się igłą w pierwszy srebrny koralik tuż za najbliższym granatowym.

Fot 52 pdzel
Krok 4 powtarzamy jeszcze 3 razy aż do końca okrążenia. Lekko zaciągamy nić aby koraliki zaczęły układać się na kształt sznura.
W ten sam sposób tworzymy jeszcze dwa okrążenia

Jeśli chcecie użyć końcówek o większym otworze możecie zrezygnować z wyplatania „kołnierzyka”.

5. Kiedy początek sznura mamy gotowy, przystępujemy do zasadniczej części naszej bransoletki. W miejsce granatowych TR 15/0 będziemy dodawać różowe i niebieskie TR 11/0
Nawlekamy 1x różowy TR 11/0 i 2 x srebrny TR 15/0 i wbijamy się igłą w pierwszy srebrny koralik tuż za najbliższym granatowym.

Fot 53 pedzel

6. Powtarzamy czynność z kroku 5.

Fot 54 pedzel

7. Nawlekamy 1x niebieski TR 11/0 i 2 x srebrny TR 15/0 i wbijamy się igłą w pierwszy srebrny koralik tuż za najbliższym granatowym.

Fot 55 pedzel

8. Powtarzamy czynność z kroku 7.

Fot 56 pedzel

9. Nawlekamy 1x różowy TR 11/0 i 2 x srebrny TR 15/0 i wbijamy się igłą w pierwszy srebrny koralik tuż za najbliższym różowym.

Fot 57 pedzel

10. Powtarzamy czynność z kroku 9.

Fot 58 pedzel

11. Nawlekamy 1x niebieski TR 11/0 i 2 x srebrny TR 15/0 i wbijamy się igłą w pierwszy srebrny koralik tuż za najbliższym niebieskim.

Fot 59 pedzel

12. Powtarzamy czynność z kroku 11

russian spiral

13. Kolejne rzędy naszego sznura „budujemy” w dokładnie taki sam sposób, cały czas postępując według jednej zasady. Dodajemy koralik TR 11/0 w takim samym kolorze jaki znajduje się przed igłą i 2 srebrne koraliki TR 15/0 i wbijamy się w pierwszy srebrny koralik znajdujący się tuż za najbliższym TR 11/0
Wraz z kolejnymi dodawanymi rzędami sznur powinien wyglądać tak…

Fot 61 pedzel

Fot 62 pedzel

14. Kiedy bransoletka osiągnie potrzebną długość, przystępujemy do wykonania zwężenia.
Podobnie jak na początku pracy w miejsce koralików TR 11/0 będziemy dodawać granatowe koraliki TR 15/0. Zwężenie nie jest znaczne, ale wystarczające aby swobodnie wkleić sznur w otwór końcówki.

Fot 63 pedzel

Fot 64 pedzel

Fot 65 pedzel

Fot 66 pedzel

 

Wykonujemy w ten sam sposób jeszcze trzy okrążenia. Na koniec pomiędzy koralikami wykonujemy supełek a koniec nici chowamy pod koralikami.

Fot 67 pedzel

Sznur wykonany techniką Russian Spiral jest wewnątrz pusty, aby gotowa bransoletka nie załamywała się i ładnie układała, sznur przed wklejeniem w końcówki można wypełnić np. wężykiem sylikonowym. Ja wykorzystałam w tym celu cieniutki kabel głośnikowy ;-).

Fot 68 pedzel

15. Końce sznura wklejamy w końcówki.

russian spiral

16. Montujemy kółeczka montażowe, karabińczyk i przywieszkę.

Fot 70 pedzedl

Gotowe :-).

Fot 71 pedzel

Fot 72 pedzel

Dwie bransoletki, obie robione dokładnie w tą samą techniką, a jakże inne…

Fot 73 pedzel

Fot 74 pedzel

Jesteśmy bardzo ciekawi jaka będzie Twoja russian spiral :). Koniecznie pochwal się nią, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart :).

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

 

Edyta Rogowska – edyro. Mówią, że “Potrzeba jest matką wynalazków”… W moim przypadku Potrzeba stała się Początkiem. Początkiem przygody, która z czasem przerodziła się w pasję… Swoją przygodę z ręcznie tworzoną biżuterią rozpoczęłam przeszło 5 lat temu. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że miłością najprawdziwszą pokocham najdrobniejsze koraliki, a moim sercem zawładnie beading ;-) Zapraszam do świata mojej pasji na www.edyro-koraliki.blogspot.com oraz na mój profil na facebooku.

Artykuł Russian Spiral tutorial – kurs tworzenia biżuterii pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić broszkę? Pomysł na ręcznie robiony prezent

$
0
0
pomysł na ręcznie robiony prezent

Zapraszamy Was na kurs sutaszu w którym Ewa Genge pokaże jak zrobić broszkę, która przepięknie komponuje się z swetrem czy płaszczem. Sutaszowa broszka jest bardzo prosta do zrobienia, więc z jej wykonaniem poradzą sobie nawet osoby początkujące. To idealny pomysł na ręcznie robiony prezent. Do dzieła!

Witajcie kochani,
znowu się spotykamy :). Tym razem chciałabym pokazać Wam jak w bardzo łatwy i szybki sposób można stworzyć ozdobną broszkę, która stanie się piękną ozdobą jesiennych swetrów lub płaszcza.
Broszka wykonana jest na ażurowej bazie, do której dopasowałam szary sznurek, piękny karneol oraz koraliki Toho. To moja propozycja kolorystyczna, Wy dobierzcie swoje ulubione barwy i do dzieła. Taka broszka to idealny pomysł na prezent handmade. Igły w dłoń i działamy :).

Materiały potrzebne do wykonania broszki:

1 pedzel
Kaboszon – kaboszon z kamienia np. karneol– 14 mm
Baza broszki
Sznurek do sutaszu– Pega (wiskoza) 3 mm – ok. 44 cm
Koraliki TOHO– rozmiar 11/0
Koraliki SuperDuo- 2,5×5 mm
Nić jubilerska– np. żyłka jubilerska monofilowa 0.12 mm
Igła jubilerska – np. John James 10/13
Filc – potrzebujemy niewielki kawałeczek filcu
Narzędzia – ostre nożyczki
Klej jubilerski – np. Hasulith

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania broszki znajdziesz  tutaj.

Do tego obowiązkowo pyszna kawa, dobra muzyka i radość tworzenia ;).

Gotowi? To zaczynamy :).
1. Wycinamy mały okrągły kawałek filcu (nieco większy niż nasz kamień) i przyklejamy do niego kamień. Chwilę przytrzymujemy by klej dobrze związał oba materiały. Ucinamy ok. 21 cm sznurka oraz przygotowujemy 4 koraliki SuperDuo.

2 pedzel
2. Składamy sznurek równo na pół. Pamiętajmy o prawidłowym ułożeniu sznurka, gdyż mają one prawą i lewą stronę, co wskazuje nam charakterystyczna jodełka, która ułożona jest: <<< (lewa strona) lub >>> (prawa strona). Robimy podwójny supełek na nitce o długości ok. 50 cm. Wbijamy igłę od środka sznurka.

3 pedzel
3. Wbijamy igłę od zewnątrz nawlekając miedzy sznurki pierwszy koralik SuperDuo. Przeszywamy sznurek i koralik powtórnie.

4 pedzel
4. Następnie przeszywamy sznurek i dodajemy dwa koraliki SuperDuo po zewnętrznych stronach koralika, który jest już wszyty. Ponownie przeszywamy wszystkie koraliki.

5 pedzel
5. Został nam ostatni koralik, który wszywamy między dodane przed chwilą koraliki. Przeszywamy wszystko ponownie.

6 pedzel

6. Sznurki połączyły się. Zszywamy je ze sobą formułując od razu okrągły kształt. Pamiętajmy by igłe wbijać dokładnie w środek sznurka co ok. 2 mm. Nitka powinna być lekko naprężona. Nie może być za mocno naciągana, gdyż sznurki będą się wtedy marszczyły.

jak zrobić broszkę
7. Szyjąc co jakiś czas sprawdzamy efekty dopasowując sznurki do kamienia, by dobrze do niego później przylegały.

jak zrobić broszkę
8. Gdy sznurki oplatają już cały kamień i zaczynają się łączyć z wszystymi wcześniej koralikami SuperDuo czas je zszyć ze sobą, lecz wcześniej…

jak zrobić broszkę
9. Docinamy filc wokół kamienia na ok. 1 mm i smarujemy go klejem. Można posmarować także troszkę brzeg kamienia na wysokość ok. 1 mm.

jak zrobić broszkę
10. Przyklejamy do niego sznurki, naciągając je lekko przy układaniu wokół kamienia, żeby były lekko naprężone.

jak zrobić broszkę
11. Teraz czas na zszycie sznurków ze sobą. Robimy to wszywając między sznurki koralik Toho. Przeszywamy go kilka razy.

jak zrobić broszkę
12. Pozostałą część sznurków zszywamy na zewnątrz nadając im okrągły kształt.

jak zrobić broszkę
13. Odwracamy nasz element tyłem i wszywamy koralik Toho. Przeszywamy sznurki- koralik- sznurki- filc i powrotnie przeszywamy wszystko.

jak zrobić broszkę
14. Dalej zszywamy sznurki owijając je wokół koralika Toho. Gdy sznurki najdą już na filc, szyjemy je w sposób widoczny na zdjęciu.

jak zrobić broszkę
15. Ucinamy sznurek o długości ok. 23 cm. Zginamy go w pół (pamiętajmy o prawej stornie sznurka) i wszywamy w niego cztery kolejne koraliki SuperDuo, podobnie jak robiliśmy to od punktu 4. Następnie będziemy łączyć ze sobą wszystkie sznurki dodając między nie koralik Toho. Tak więc przeszywamy sznurki (obecnego elementu) potem koralik Toho i sznurek wraz z ostatnim koralikiem SuperDuo. Wracamy tym samym sposobem.

jak zrobić broszkę
16. Ponownie odwracamy nasz cały element tyłem i doszywamy kolejno następne koraliki Toho. Przechodzimy przez sznurki- koralik Toho- sznurki- filc. Każdy koralik Toho przyszywamy podwójnie- tam i z powrotem.

sutasz tutorial
17. Pamiętajmy o lekkim naciąganiu sznurków (tych zewnętrznych). Jeśli wszywane koraliki układają się krzywo, można co chwilę wyrównać je, przejeżdżając od tyłu po nich paznokciem. Wtedy wszystkie ułożą się równo i wysuną do przodu.

sutasz tutorial
18. A oto efekt naszej pracy.

sutasz tutorial
19. Gdy zewnętrzne sznurki zetkną się z sznurkami, w których jest wszyty pojedynczy koralik, zszywamy je razem nadając im od razu okrągły kształt.

sutasz tutorial
20. Wszywamy koralik Toho, podobnie jak robiliśmy to w punkcie 14.

sutasz tutorial
21. Dokładnie przeszywamy sznurki. To już prawie koniec naszego szycia.

sutasz tutorial
22. Podcinamy troszkę sznurki i wyrównujemy koraliki Toho.

sutasz tutorial
23. Tak wygląda nasz prawie skończony element na broszkę 

sutasz tutorial
24. Teraz musimy połączyć ze sobą oba listki zrobione z koralików SuperDuo, by były stabilne i dobrze się trzymały. Wbijamy igłę od tyłu, w wewnętrzną cześć sznurka.

sutasz tutorial
25. Następnie zszywamy ze sobą pojedyncze sznurki.

sutasz tutorial
26. Przycinamy krótko resztę sznurków i smarujemy je oraz filc klejem.

sutasz tutorial
27. Przykładamy element do bazy i chwilkę trzymamy by oba materiały dobrze się z sobą połączyły.

pomysł na ręcznie robiony prezent
28. Żeby jednak nasza broszka była stabilna i dobrze się trzymała na bazie trzeba ją przyszyć. Dzięki ażurowej podstawie nie jest to trudne. Wbijamy igłę od dołu i wychodzimy po zewnętrznej części sznurków, pamiętając by wbijać igłę w sam środek sznurka. Dzięki dużej ilości dziurek w bazie nie będziemy mieli problemu z połączeniem jej z sutaszowym elementem.

pomysł na ręcznie robiony prezent
29. Teraz już możemy cieszyć się gotową broszką

pomysł na ręcznie robiony prezent

pomysł na ręcznie robiony prezent
Dziękuję bardzo za Waszą uwagę, mam nadzieję, że pokazałam Wam w jaki sposób można szybko i łatwo zrobić niepowtarzalną i bardzo efektowną ozdobę. A może to dobry pomysł na ręcznie robiony prezent? Pomyślcie komu moglibyście ją podarować :). Jeśli pokusicie się o wykonanie swojej broszki, koniecznie pochwalcie się efektem, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart :). Powodzenia!

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

 

Ewa Genge- od kilku lat uzależniona  od sutaszu. Tworzy i projektuje biżuterię sutasz pod marką Skarby Ewy- Biżuteria Sutasz. Uwielbia kolory, niebanalne i kontrastowe połączenia barw, oryginalne wzory. W dzień realizuje się jako mama dwójki dzieci, pracuje, wieczorem siada z kubkiem pachnącej kawy, dobrą muzyką i wkracza w bajkowy świat sznurków, kamieni, koralików… Jej prace można zobaczyć na stronie www.facebook.com/SkarbyEwy.BizuteriaSutas

Artykuł Jak zrobić broszkę? Pomysł na ręcznie robiony prezent pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Jak zrobić bombkę na szydełku? Bombka z koralików krok po kroku

$
0
0
jak zrobić bombkę na szydełku

Zapraszamy na nowy kurs na ukośnik, w którym Natalia Slipchenko pokaże Wam jak zrobić bombkę na szydełku. Jeśli szukacie pomysłów na ręcznie robione ozdoby świąteczne, taka bombka z koralików na pewno przypadnie Wam do gustu. Co więcej, Natalia krok po kroku tłumaczy jak zrobić kulę na szydełku, z której wyczarować możecie nie tylko bombkę, ale i antystresową piłeczkę, breloczek lub ozdobę do domu. To prostsze niż myślisz, więc do dzieła!

Przygotowałam dla Was kurs w którym proponuję wam zrobić bombkę choinkową. Zmieniając wzór i rodzaj końcówek możecie otrzymać zarówno piłkę antystres, breloczek lub po prostu fajną ozdobę do domu.
Ten kurs opracowałam dla początkujących, wszystko jest podane w pigułce. Wymóg jest tylko jeden – umiejętność robienia ukośnika. Jeżeli jeszcze nie opanowałyście ukośnika, to zrobienie bombki będzie skomplikowane przez brak doświadczenia, dlatego najpierw zapraszam do zapoznania się z kursem na ukośnik, który już jest na tym blogu. Kto już opanował ukośnik śmiało może szykować niezbędne materiały :).

Materiały potrzebne do wykonania bombki:

1 pedzel

Koraliki Toho – 11/o w dwóch kolorach według schematu. Użyłam Transparent-Frosted/Dark Aquamarine (9,5 gr) i Opaque-Lustered/White (4 gr).
Kordonek – Canarias Yarn Art dopasowany kolorystycznie do koralików, których jest więcej.
Igła jubilerska – do nawlekania koralików Big Eye.
Szydełko – o rozmiarze 0,9 – 1 mm. Proszę zwrócić uwagę, że rozmiar szydełka ma być większy od tego, na którym zazwyczaj wykonujecie sznur ukośnikowy. Nasze wydziergane płótno powinno być bardziej miękkie i elastyczne.
Wypełniacz do bombki o średnicy 3,5 – 4 cm (u mnie piłeczka styropianowa 4 cm). Jako wypełniacz może posłużyć piłeczka do ping-pongu, styropianowa biała piłeczka, zwykła plastikowa bombka, a nawet wypełniacz do poduszki.
Nakładki do biżuterii – nakładka na koralika 8mm i czapeczka do chwosta –  lub końcówka bez uszka. Rozmiar dowolny.
Szpilki jubilerskie – haczyki lub szpilki gwozdzie.
Kółeczka montażowe – 6 mm
Opcjonalnie: kryształki szklane. U mnie CRYSTALOVE™/Kryształki Szklane/Drum/8x10mm/Jasny Szary/Opalizujący i Crystalove™/Kryształki Szklane/Drop/6x12mm/Lazurowy/Opalizujący.
Małe papierowe karteczki około 1×1 cm.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bombki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie nauce techniki i inspiracji, a to oznacza, że Twoja bombka może wyglądać zupełnie inaczej. Poeksperymentuj z kolorami i wzorami, by uzyskać zupełnie inny efekt :).

 

ukośnik wzór

ukośnik wzór

ukośnik wzór

ukośnik schemat

 

Jak zawsze na początku sprawdzamy schemat, według którego nawlekamy koraliki. Schemat dla bombki składa się z 6 klinów, ta ilość klinów jest idealna dla kształtu kuli. 1/3 część wykonujemy, dodając koraliki i poszerzając kliny. Środkową część przerabiamy spiralnie jak sznur ukośnikowy. Przy ostatniej zaś, trzeciej części robimy redukcję koralików.
Zazwyczaj robię bombki o średnicy 4 cm. Wystarczy 66 koralików w okrążeniu, aby uzyskać taką średnicę, ale na schemacie podana informacja o 72 koralikach, ponieważ program liczy „puste” komórki, których nie nawlekamy. Na szaro zaznaczone te właśnie „puste” komórki, jest to koniec klina i koniec rzędu.

6 pedzel

7 pedzel

Nawlekamy koraliki według strzałek od dołu do góry z prawej do lewej strony, zaczynając od ostatniej strony dokumentu (odwrotnie jak przy naszyjniku). Dla ułatwienia naszej pracy zamiast szarych komórek, wskazujących na początek nowego rzędu (największe liczby) nawlekamy jeden kawałek kartki.
Używamy tych papierowych markerów tylko w 1 i 3 części schematu, gdzie są kliny. Przy środkowej części nie potrzebujemy ich, ponieważ przerabiamy rzędy spiralnie bez żadnych zmian.
Już świątecznie robi się przy tych zdjęciach :)!

Teraz zabieramy się do szydełkowania. Przypominam, że musimy bardzo pilnować naszej ścisłości, przerabiamy oczka swobodnie, nie zaciągamy mocno. Po umieszczeniu wkładu płótno będzie trochę rozciągało się, a koraliki potrzebują miejsca do manewrów.
Niżej jest podana tabela, która pomoże początkującym z szydełkiem w dodawaniu koralików (poszerzeniu klina). Każdy rząd powiększamy o 6 koralików (o 1 w każdym klinie) póki nie osiągniemy 66 koralików w okrążeniu. Zawsze dodajemy 1 koralik na końcu klina!

 

Rzęd

Ilość koralików w rzędzie

Jak przerabiamy jeden klin

( 1 – jeden półsłupek, 2 – dwa półsłupki do jednego oczka)

1

6

1

2

12

2

3

18

2, 1

4

24

2, 1, 1

5

30

2, 1, 1, 1

6

36

2, 1, 1, 1, 1

7

42

2, 1, 1, 1, 1, 1

8

48

2, 1, 1, 1, 1, 1, 1

9

54

2, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1

10

60

2, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1

11

66

2, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1

 

 

8 pedzel

Zaczynam od magic loop, ale również dobrze można zacząć od 2 oczek. Dalej przerabiamy zwykłe półsłupki jak przy sznurze ukośnikiem (koralik, nitka i 2 oczka). Od początku zaczynamy przerabiać z koralikami bez rękawa z nici. W pierwszym rzędzie już są 6 koralików. Nie zaciągajcie magic loop mocno, lepiej zrobić to później po kilku rzędach.

 

9 pedzel

Zrywamy papierowy marker i zaczynamy następny rząd. W drugim rzędzie musimy zwiększyć ilość koralików do 12. Dlatego dodajemy do każdego oczka poprzedniego rzędu 2 półsłupki z koralikami.

10 pedzel

 

Zrywamy papierowy marker. W trzecim rzędzie musimy zwiększyć ilość koralików do 18. Dlatego przerabiamy pierwszy półsłupek normalnie, a do następnego oczka robimy 2 półsłupki. To będzie pierwszy klin. Powtarzamy tę czynność jeszcze 5 razy do następnego markera.

 

Kiedy zostaje nam ostatni marker robimy ostatnie dodawanie 6 koralików. Przypilnujcie tą ilość bo nie macie dalej żadnego markera. Teraz to już bardzo dobrze widać nasze kliny od środka pracy.

jak zrobić bombkę na szydełku

 

Po 11 rzędzie już nie dodajemy koralików, mamy wszystkie 66 w okrążeniu. Przerabiamy ukośnikiem do następnego markera z papieru. Teraz można przymierzyć nasze wypełnienie, jeśli jest za luźne, owijamy folią aluminiową lub przezroczystą folią do żywności do potrzebnego rozmiaru. Wkład nie powinien ślizgać się w środku bombki, również nie powinien jej rozciągać, więc staramy się dopasować go jak najlepiej. Proszę pilnować, żeby kształt się nie zmieniał, dobrze dociskajcie folię.

jak zrobić bombkę na szydełku

Zanim pójdziemy dalej, musimy zamocować wieszaczek. Przeciągamy wolny koniec nici do środka bombki. Bierzemy jedną nakładkę i przechodzimy przez nią szpilką od środka. Jeśli macie szpilkę z uszkiem, to zaginacie go kombinierkami o 90 stopni. Wkladamy ten zestaw wewnątrz naszej bombki i usztywniamy wkładem.
Następnie zaczynamy najodpowiedzialniejszą część pracy, bo jest bardzo niewygodna i powinniśmy bardzo uważnie jej pilnować. Mamy ponownie 6 klinów po 12 koralików każdy i w każdym kolejnym rzędzie będziemy redukować 6 koralików. Redukcję wykonujemy zawsze na początku klina!

 

Ilość koralików w rzędzie

Jak przerabiamy jeden klin

( 1 – jeden półsłupek, 2 – jeden półsłupek na dwa oczka)

66

1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 2

60

1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 2

54

1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 2

48

1, 1, 1, 1, 1, 1, 2

42

1, 1, 1, 1, 1, 2

36

1, 1, 1, 1, 2

30

1, 1, 1, 2

24

1, 1, 2

18

1, 2

12

2

6

1

Po zerwaniu markera zaczynamy redukować koraliki według tabeli powyżej. Redukcję wykonujemy omijająnc jednego oczko poprzedniego rzędu i przerabiając półsłupek do drugiego oczka poprzedniego rzędu. Mocno zaciągamy nić po każdej redukcji, żeby nie było widać żadnych dziur. Można nawet zmienić szydełko na cieńsze, jeśli widzicie że zostają wam prześwity w miejscu redukcji. W tym rzędzie przerabiamy następująco: (redukcja i 9 półsłupków)*6.

 

13 pedzel

 

Redukujemy koraliki, uważnie pilnując wzoru. Przy redukowaniu nić zaciągamy mocniej, ale resztę półsłupków przerabiamy swobodnie. Pamiętacie, że nasza praca ma być elastyczna? Im mniej koralików w rzędzie wam zostaje, tym cała praca robi się mniej wygodna. Szydełko wbijamy pod skosem, żeby nie zahaczyć o wkład.

jak zrobić bombkę na szydełku

Kończymy naszą bombkę 6 koralikami. Jeśli zostaje Wam mała dziura, śmiało można ją pomniejszyć wykonując oczko ścisłe lub za pomocą igły z nicią. I już mamy 90% pracy skończone! Łoł! Możemy cieszyć się i pokazać nasze cudeńko każdemu, kogo napotkamy w pobliżu :).

jak zrobić bombkę na szydełku

Przed nami już tylko prace wykończeniowe. Na wystający kawałek szpilki wkładamy czapeczkę lub końcówkę bez uszka i robimy haczyk. Na dole naszej bombki zrobimy delikatną zawieszkę. Zamocujemy kółeczko montażowe pomiędzy koralikami ostatniego rzędu i za pomocą szpilki dodamy jeden kryształek Drum. Niżej zawieszę na kółeczku i kryształek Drop w kształcie łezki. Całą bombkę można zawiesić na sznurku, taśmie lub nawet łańcuszku, zależy jakie jest jej przeznaczenie.

UWAGI:
– Jeśli macie kolorowy wkład lub bardzo kontrastowy – lepiej owinąć go folią aluminiową lub pomalować na potrzebny kolor. Lecz farba musi być niezmywalna, żeby nie wybrudzić nici od środka.
– Jeśli brzegi waszej pracy zakręcają się do środka to znaczy, że przerabiacie za ciasno.
– Macie bardzo sztywne „szwy” w miejscu dodawania koralików i po włożeniu wkładu do środka one nie wyrównują się – przerabiacie za ciasno.
– Bardzo widać nić pomiędzy koralikami w całym płótnie bombki – przerabiacie za luźno.
– Jeśli robicie piłeczkę antystres, to lepiej wypełnić ją miękkim wkładem do poduszki pod sam koniec redukowania koralików. Gdy zostanie wam otwór w 2–3 cm, musicie wypełnić kulę dosyć ciasno, żeby wyrównać kształt. Tej techniki użyłam do zrobienia swojej kuli ziemskiej.

jak zrobić bombkę na szydełku
Takie oto bombki, piłeczki i zawieszki można zrobić tą świetną techniką ukośnika, którą uwielbiam! Nie zapomnijcie pochwalić się swoją wersją bombki oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Natalia Slipchenko znana także jako FATAMORGANA jest miłośniczką rzeczy pięknych. Kocha grafikę, fotografie i różnego rodzaju rękodzieło. Nie tak dawno zakochała się w sznurach ukośnikiem i w tym momencie poświęca wolny czas tylko tej sprawie. Oprócz szydełkowania tworzy autorskie wzory do sznurów i DIY tutoriale. Więcej prac Natalii możecie zobaczyć na jej stronie FB  lub obserwować ją na Instagramie.

Artykuł Jak zrobić bombkę na szydełku? Bombka z koralików krok po kroku pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić kolczyki z rivoli? Kurs tworzenia biżuterii

$
0
0
jak zrobić kolczyki z koralików toho

Monika Wojdyła przygotowała dla Was kurs tworzenia biżuterii, w którym pokaże jak zrobić kolczyki z rivoli. Kolczyki są niezwykle efektowne i choć ich wykonanie zajmuje nieco czasu, to efekt zdecydowanie jest tego wart. Zobaczcie jak zrobić kwiatki z koralików TOHO, z których stworzyć możecie nie tylko kolczyki, ale i np. wisiorek. Do dzieła!

Cześć :), przygotowałam dla Was kurs na kolczyki, które uwielbiam sama nosić. :) Ich robienie zajmuje troszkę czasu ale efekt jest chyba wart zachodu. Do dzieła :)!

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków:


Koraliki Toho –  rozmiar 11/0 – ja wybrałam kolor Montana Blue-Opaque Green i rozmiar 15/0 u mnie Peridot-Emerald Lined
Kryształki BONNY – rivoli 12mm Emerald i rivoli 6mm Emerald
Nić jubilerska – One-G™ nić nylonowa dobrana kolorystycznie do koralików (kolor ciemny zielony)
Sztyfty do kolczyków –  z barankami z silikonowym wypełnieniem w kolorze złotym – 6mm
Koraliki – 2 koraliki. U mnie są to CrystaLove rondelle szmaragdowe w rozmiarze 8x10m, jednak mogą być to dowolne koraliki, które zostały Wam z innych projektów
Igły jubilerskie – John James do nawlekania koralików rozmiar 10/13
Szpilki jubilerskie – haczyki w kolorze złotym
Klej jubilerski – do wklejenia kryształków w sztyfty np. super glue
Mata do koralików
Narzędzia jubilerskie – nożyczki, szczypce i szczypce tnące

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania kolczyków znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą nauce techniki i inspiracji, a Twoje kolczyki mogą prezentować się zupełnie inaczej. Możesz skusić się na inny  kolor kryształków i koralików, a efekt jaki uzyskasz będzie zupełnie inny. Powodzenia :)!

Usiądźcie wygodnie i do dzieła!

1. Na nić o długości około 1,40m – może być więcej ale nie mniej – nawlekamy 28 koralików toho 11/0. Nić związujemy dwukrotnie i przechodzimy igłą prze kilka koralików żeby schować supełek .

2. Nabieramy teraz na igłę koralik Toho 11/0 i przechodzimy nią przez koralik 11/0 z naszej “pętelki” pomijając jeden koralik tak jak pokazałam to na zdjęciu.

3. Nabieramy kolejny Toho 11/0 i znowu wkłuwamy się w naszą pętelkę z pominięciem jednego koralika. Czynność tą powtarzamy do czasu, aż nasza robótka będzie wyglądała jak małe kółko zębate. ;) Pamiętać musimy aby przy ostatnim dokładanym koraliku w tym rzędzie wejść już poziom wyżej, więc przechodzimy igłą przez dwa Toho z naszej pętelki. Tym sposobem zaczynamy nowy rząd. Fajnie widać ten ruch na zdjęciu.

4. Teraz uzupełniamy “luki” koralikami Toho 11/0. Nalekamy jeden Toho 11/0 i wbijamy się w sąsiadujący obok wystający koralik. I tak do końca zamykając kolejne okrążenie.

beading tutorial

5. Tak jak poprzednio aby rozpocząć kolejny rząd musimy przejść przez “bieżący” koralik z rzędu na którym pracowałyśmy i koralik z wyższego rzędu.

beading tutorial

6. Już robimy ostatnie okrążenie koralikami Toho 11/0. Tak jak poprzednio “luki” uzupełniamy koralikami. Nawlekając na igłę Toho 11/0 i wbijając się do sąsiadującego koralika. Możemy uciągnąć nici żeby nasza robótka była ciaśniejsza.

beading tutorial

7. Pod koniec rzędu przechodzimy oczywiście poziom wyżej. Ale jestem pewna, że już dawno to zrobiłyście. :)

beading tutorial

8. Nasza robótka powinna z boku wyglądać w ten sposób:

9. Teraz będziemy “zamykać” nasze “ubranko” do rivoli. W tym celu nabieramy na igłę koralik Toho 15/0 i tak jak poprzednio wbijamy się w sąsiadujący koralik (11/0) uzupełniając lukę. Czynność powtarzamy, aż cały rząd przerobimy Toho 15/0. Gdy skończymy jeszcze raz przechodzimy wkoło tego rzędu nitką żeby usztywnić i nadać kształtu. Robimy to w sposób jaki pokazałam na zdjęciach – przechodzimy igłą pod skosem, jednocześnie przez koralik 11/0 i 15/0.

beading tutorial

beading tutorial

jak obszyć rivoli

jak obszyć rivoli

jak obszyć rivoli

10. Mamy takie “ubranko” teraz:

jak obszyć rivoli

11. W tym momencie musimy przeprowadzić nitkę na drugą stronę, żeby zamknąć za chwilę dół. Przechodzimy więc igłą pod skosem do dołu aż dojdziemy do drugiej krawędzi i nasza nitka będzie wychodziła z wystającego, zewnętrznego koralika. :)

jak obszyć rivoli

jak obszyć rivoli

jak obszyć rivoli

12. Jak wam przeszkadza tak jak mnie ta krótka nitka z drugiego końca, która ciągnie się za nami od samego początku, możecie się jej teraz pozbyć przechodząc nią pod skosem przez koraliki 11/0 w dół i w górę chociaż po jednym razie. Chodzi o to żeby nasz początkowy supełek się nie rozplątał.

jak obszyć rivoli

jak obszyć rivoli

13. Wkładamy teraz nasze rivoli 12mm do ubranka. :)

jak obszyć rivoli

jak obszyć rivoli

14. I zamykamy koralikami 15/0 aby nam kryształek nie wypadł. Nabieramy na nić koralik 15/0 i wkłuwamy się do sąsiedniego koralika 11/0. Uzupełniamy w ten sposób luki między Toho 11/0 koralikami Toho 15/0. I zaciągamy mocniej nitkę.

jak zrobić kolczyki z rivoli

jak zrobić kolczyki z rivoli

15. Jeśli już mamy nasze rivoli w objęciach koralików przechodzimy jeszcze raz nitką wkoło tak aby wzmocnić brzeg. Robimy to w ten sam sposób jak wcześniej.

jak zrobić kolczyki z rivoli

16. Nasza nitka powinna wychodzić nam z koralika 15/0.

jak zrobić kolczyki z rivoli

17. Nawlekamy teraz na nitkę 5 koralików 15/0 i wbijamy się w trzeci w kolei koralik 15/0, pomijając jeden 15/0 po drodze, tak jak to pokazałam na zdjęciu.

jak zrobić kolczyki z rivoli

jak zrobić kolczyki z rivoli

jak zrobić kolczyki z rivoli

18. Mamy teraz coś takiego:

jak zrobić kolczyki z rivoli

19. Nawlekamy kolejne 5 koralików 15/0 i analogicznie wbijamy się do koralika 15/0 ale pomijając jeden. I robimy w ten sam sposób aż w sumie będzie 7 takich “trójkącików” z Toho 15/0.

jak zrobić kolczyki z rivoli

jak zrobić kolczyki z rivoli

jak zrobić kolczyki z rivoli

20. Teraz mając już 7 ramion musimy dostać się do wierzchołka jednego z nich (środkowy koralik). ;)

jak zrobić kolczyki z rivoli

jak zrobić kolczyki z rivoli

21. Gdy już dotarłyśmy do pierwszego wierzchołka to połączymy teraz wszystkie razem przechodząc nitką przez trzeci, środkowy, koralik każdego z nich.

jak zrobić kolczyki z rivoli

jak zrobić kolczyki z rivoli

jak zrobić kolczyki z rivoli

22. Zaciskamy i przechodzimy jeszcze raz w koło. :)

jak zrobić kolczyki z koralików toho

23. Czas na “płatki” naszego leśnego kwiatka. :) W tym celu musimy się dostać do boku naszego ubranego rivoli.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

 

24. Ubranko rivoli ma po trzy i dwa koraliki 11/0 w rzędzie, patrząc od góry. Zależy nam na tym żeby nić wychodziła nam z rzędu z trzema koralikami. Łatwiej będzie Wam mnie zrozumieć dzięki zdjęciom.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

25. Teraz nawlekamy dwa koraliki 11/0 i wbijamy się do następnego rzędu z trzema koralikami Toho. Wbijamy się w środkowy koralik z tego rzędu. Czynność powtarzamy do okoła.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

26. Musimy przedostać się teraz na górę pierwszego płatka.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

27. Nawlekamy dwa koraliki 11/0 i wbijamy się w drugi, sąsiedni koralik naszego płatka.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

28. I nawracamy znowu do góry.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

29. Mając na nitce dwa Toho 11/0 wkłuwamy się sąsiedni koralik.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

30. Ostatni raz przechodzimy do góry.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

31. Nawlekamy 3 Toho 15/0 i “zamykamy” płatek wbijając cię do sąsiedniego koralika.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

 

32. Tworzymy kolejny płatek. W tym celu musimy się dostać do kolejnego wierzchołka.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

33. Nabieramy 2 Toho 11/0 i wkłuwamy się do sąsiedniego koralika z naszego płatka.

34. I tak samo jak podczas tworzenia pierwszego musimy przedostać się na górę by dodać kolejny rząd. Kolejne płatki tworzymy w taki sam sposób. Każdy powinien mieć po 3 rzędy toho 11/0 i zakończenie z Toho 15/0.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

jak zrobić kolczyki z koralików toho

 

35. Po dosyć ciężkiej pracy mamy już pięknego kwiatka. Z układaniem płatków poczekajcie na koniec bo jeszcze możemy je nieco zwichrować. :)

jak zrobić kolczyki kwiatki

36. W tym momencie musimy dostać się na szczyt jednego z płatków w celu zrobienia uchwytu pod zawieszenie koralika. Zdjęcia pokażą wam jak można łatwo tam się dostać.

jak zrobić kolczyki kwiatki

jak zrobić kolczyki kwiatki

jak zrobić kolczyki kwiatki

37. 5 koralików 15/0 nawlekamy na naszą nitkę i wkłuwamy się w wierzchołek z płatka obok. Mamy piękne oczko. Radziłabym aby przejść nitką jeszcze raz w dół, potem w górę prze tą pętlę i znowu w dół żeby ją wzmocnić. Przejść po skosie przez kilka rzędów z ubranka rivoli i dopiero wtedy uciąć nitkę. Będziecie miały pewność, że nic się nie rozleci.

jak zrobić kolczyki kwiatki

jak zrobić kolczyki kwiatki

38. Na szpilkę z oczkiem wkładamy nasz piękny koralik. Jeśli szpilka jest za długa przycinamy ją około 6/7 mm od koralika.

jak zrobić kolczyki kwiatki

39. Zaginamy szpilkę.


40. I zakładamy na pętelkę.

jak zrobić kolczyki kwiatki
41. W sztyft wklejamy mniejszy kryształek rivoli i łączymy z koralikiem za pomocą oczka ze szpilki.

42. Prostujemy i formujemy płatki. Gotowe!

jak zrobić kolczyki kwiatki

jak zrobić kolczyki kwiatki
Płatki nie będą idealnie proste. Przecież to kwiatek. :) Ja prostuję je układając wszystkie pod delikatnym skosie względem rivoli.
Mam nadzieję że spodoba się wam leśny kwiatek tak samo jak mnie i mimo tego, że stworzenie go zabiera trochę czasu, nie poprzestaniecie na jednej parze. :)

Jeśli pokusicie się o wykonanie własnej wersji kolczyków, koniecznie pochwalcie się efektami, oznaczając nas #kurspasart :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 

Monika Wojdyła – mama dwójki chłopaków, całkowicie  uzależniona od koralików. Ma głowę pełną pomysłów i koralikuje nawet przez sen. Rano wszystko przenosi na papier i zabiera się do pracy. Lubi wyzwania dlatego wciąż stara się uczyć czegoś nowego. Chłopaki dzielnie mamę wspierają, mają już nawet na swoim koncie kilka fajnych projektów :). Więcej prac Moniki możecie zobaczyć na jej stronie na fb.

Artykuł Jak zrobić kolczyki z rivoli? Kurs tworzenia biżuterii pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić kolczyki z frędzlami? Kurs tworzenia biżuterii

$
0
0

Małgośka “Ćmucha” przygotowała dla Was kurs tworzenia biżuterii w którym pokazuje jak zrobić kolczyki z frędzlami. Ręcznie robione kolczyki z koralików TOHO i kryształków bonny, prezentują się niezwykle efektownie na uszach, a do tego pasują dosłownie do wszystkiego. Do dzieła!

Cześć! Dziś zapraszam Was na mój pierwszy kurs, w którym pokażę jak wykonać kolczyki z kryształów BONNY z frędzlami. Kilka par takich kolczyków już wykonałam, bardzo fajnie się „noszą” i pasują do wielu stylizacji – począwszy od sukienek w stylu hippi/boho a skończywszy na dżinsach :).

Materiały potrzebne do wykonania kolczyków:

Kryształki rivoli – BONNY – rozmiar 12 mm (kolor Capri Blue)
Koraliki TOHO – 11/0 (Transparent – Frosted Dark Aquamarine); A ,Koraliki TOHO 15/0 (Transparent – Frosted Aquamarine);B
Kryształki Crystalove – rondelle – CrystaLove 2×3 – lazurowy transparentny; C i kryształki ball – CrystaLove 3 mm – antyczny złoty lustrzany; D CrystaLove drop 6×12 mm – lazurowy opalizujący; F
Koraliki – Kule 4mm – Milly w kolorze lazurowym; E
Nici jubilerskie – One-G w kolorze dopasowanym do koralików
Bigle – owarte, ze stali nierdzewnej
Igły jubilerskie – John James 10/13
Filc – techniczny, poliestrowy w kolorze granatowym
Klej jubilerski – np. hasulith
Przydadzą Ci się też: mata do koralików beadsmith i nożyczki

Wszystkie materiały znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą głównie nauce techniki i inspiracji, a Twoje kolczyki mogą się prezentować zupełnie inaczej. Dobór kolorów, rozmiar kryształków, rodzaj użytych materiałów czy długość frędzli –  to wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie :). To Ty tu jesteś twórcą ;)!

Gotowi :)? No to zaczynamy!

1. Naszą pracę zaczynamy od odcięcia kawałka filcu i wycięcia w jego centralnej części małej dziurki, w którą wkleimy nasz kryształ BONNY.


2. Kryształ smarujemy od spodu odrobiną kleju, tak by jego nadmiar nie „rozlał” się na filc i dociskamy – ja do tego celu używam klamerek do bielizny.


3. Gdy klej podeschnie możemy przystąpić do obszywania naszego kryształu. W tym celu odcinamy dogodną dla nas długość nici (np. 70 cm). Na końcu nici wiążemy supełek.
Pojedynczą nicią zaczynamy obszywać kryształ ściegiem peyote koralikami toho 11/0 A, pamiętając o parzystej liczbie koralików.

Na koniec przechodzimy igłą z nicią przez wszystkie koraliki pierwszego rzędu, co pozwoli nam na wyrównanie ewentualnych nierówności.

 

4. Kolejny (drugi) rząd zaczynamy od przejścia przez dowolny koralik z poprzedniego rzędu. Nabieramy na igłę koralik w rozmiarze 11/0 A i przechodzimy przez kolejny koralik z pierwszego rzędu.

Na końcu rzędu przechodzimy przez pierwszy koralik A drugiego rzędu, nabieramy na igłę koralik w rozmiarze 15/0 B  i przechodzimy igłą przez kolejny koralik A. Tę czynność powtarzamy aż do zamknięcia rzędu.

5. Na koniec ponownie przeciągamy nić przez wszystkie koraliki tego rzędu.
6. Teraz został nam ostatni rząd do przyszycia.
Wychodzimy igłą od spodu pracy. Obszywamy nasz kryształ rzędem koralików A. Teraz już nie musimy zwracać uwagi na to, czy wyjdzie nam parzysta liczba koralików.

 

Po zakończeniu tego etapu pracy przechodzimy nitką raz jeszcze przez wszystkie koraliki co pozwoli nam na wyrównanie ewentualnych nierówności i wzmocni haft.

7. Po obszyciu kryształu odcinamy nadmiar filcu uważając na to, by nie przeciąć nici i przystępujemy do usztywnienia naszej pracy.

8. Przycinamy kawałek kartonika na odpowiednią wielkość. Przyklejamy go i dodatkowo zakrywamy kartonik kolejną warstwą filcu. Dociskamy (znowu używam w tym celu spinacza do bielizny) i czekamy chwil kilka…

Wytłumaczę czemu warto podklejać naszą pracę, choć nie wszyscy to robią… Ten mały kawałek tekturki wzmocni naszą pracę i zapobiegnie tzw. efektowi falowania i załamywania naszego haftu. Co prawda, przy małych elementach (np. nasz kolczyk) nie ma to szczególnie dużego znaczenia, ale gdy już szyjemy większą zawieszkę z kilkoma rzędami koralików – tekturka, którą podkleimy naszą pracę odegra dużą rolę.

9. Teraz musimy sobie przygotować nowy odcinek nici (około 100 cm.) na końcu której wiążemy oczywiście supełek. Wchodzimy igłą (od wewnętrznej strony tak by ukryć supełek) w spodnią warstwę filcu.

jak zrobić kolczyki z koralików toho
10. Nabieramy na igłę dwa koraliki A i przechodzimy igłą (od góry) przez obie warstwy filcu.

jak zrobić kolczyki z koralików toho
11. Następnie wchodzimy igłą od góry w drugi koralik i naciągamy delikatnie nitkę.
Nabieramy kolejny koralik i powtarzamy czynność obszywając naszą bazę kolczyka ściegiem murkowym.

jak zrobić kolczyki z koralików toho

12. Przystępujemy do robienia „pikotek” – nabieramy na igłę trzy koraliki (sekwencja toho A,B,A) i wchodzimy od góry w drugi koralik z rzędu, którym jest obszyta nasza baza.

jak zrobić kolczyki z koralików toho
13. Naprężamy delikatnie nitkę i wchodzimy od spodu w trzeci kolejny koralik naszego ściegu murkowego, ponownie nabieramy na igłę taką samą jak poprzednio sekwencję koralików toho. Powtarzamy tą czynność 5 razy.

14. Teraz nabieramy na nitkę sekwencję koralików:
3A, 1C,1D,1E,1D,3A,1C,3B,1F,3B

jak zrobić kolczyki z koralików toho

15. Wchodzimy igłą od spodu w koralik 1C i przeciągamy nitkę przez wszystkie pozostałe koraliki z sekwencji naszego pierwszego frędzla, delikatnie naprężamy nitkę, tak by nie było na niej zbędnego luzu.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

16. Następnie (podobnie jak przy robieniu pikotek) wchodzimy od góry w koralik sąsiadujący z naszym pierwszym frędzlem.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

17. Nabieramy na nitkę sekwencję koralików: 4A,1C,1D,1E,1D,3A,1C,3B,1F,3B i ponownie wchodzimy igłą od spodu w koralik 1C i przeciągamy nitkę przez wszystkie pozostałe koraliki z sekwencji naszego drugiego już frędzla. Nie zapomnij o delikatnym naprężeniu nitki ;).

jak zrobić kolczyki z frędzlami

18. Na trzeci frędzel nabieramy sekwencję koralików:
5A,1C,1D,1E,1D,3A,1C,3B,1F,3B i postępujemy tak samo jak przy naszych poprzednich frędzlach.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

jak zrobić kolczyki z frędzlami

19. Kolejne frędzle wykonujemy dokładnie tak jak poprzednie, wg poniższych sekwencji:
6A,1C,1D,1E,1D,3A,1C,3B,1F,3B
5A,1C,1D,1E,1D,3A,1C,3B,1F,3B
4A,1C,1D,1E,1D,3A,1C,3B,1F,3B
3A,1C,1D,1E,1D,3A,1C,3B,1F,3B

20. Ponownie robimy pięć pikotek, tak by całość była symetryczna.

21. Teraz zrobimy uchwyt, na którym zamocujemy bigle. Nabieramy na igłę koraliki 2A,1C,4B,1C,2A.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

22. Wchodzimy w trzeci (ostatni wolny) koralik. Delikatnie naprężamy nitkę.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

23. Wbijamy igłę w nasz kolczyk tak by wyszła od spodniej strony robótki.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

24. Od dołu wchodzimy w koralik.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

25. Ponownie przeciągamy nitkę przez koraliki tworzące uchwyt. Ja dla zabezpieczenia nitki wykonuję albo supełki na nici (pomiędzy koralikami uchwytu – wtedy są niewidoczne) albo przechodzę przez dwa, czasem trzy sąsiednie pikotki i odcinam nadmiar nici.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

26. Teraz pozostało nam założenie na nasz uchwyt bigla.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

27. Tak samo wykonujemy nasz drugi kolczyk.

jak zrobić kolczyki z frędzlami

jak zrobić kolczyki z frędzlami

I tym oto sposobem stałaś się dumną posiadaczką kolczyków w stylu boho. Przy wykańczaniu tego typu kolczyków możliwości jest naprawdę wiele. Można zamiast frędzli zamocować chwosty (jak je obszyć i zamocować możecie zobaczyć w tym kursie.) Można też (jeśli ktoś nie lubi frędzli i chwostów) poprzestać na samych pikotkach. Koniecznie pochwalcie się swoją wersją kolczyków oznaczając nas na zdjęciu lub dodając #kurspasart.

Życzę wszystkim miłej i twórczej zabawy,
Małgośka

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

 


Małgośka – Ćmucha – jestem zakręcona na tle koralikowych żuków i ciem, które uwielbiam. Swoich pomysłów nie przenoszę na papier (dzieci w przedszkolu rysują lepiej ode mnie) mam je w głowie – czasem w trakcie szycia przychodzą nowe pomysły i tu coś dodam, tam zmienię…Czasem projekt ląduje w pudle i czeka na następną falę natchnienia. Od przeszło roku próbuję swoich sił w metaloplastyce i uwielbiam szydełko – dziergam sobie szale i chusty.
Więcej moich prac znajdziecie na mojej stronie na fb.

Artykuł Jak zrobić kolczyki z frędzlami? Kurs tworzenia biżuterii pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Kurs sutasz: Jak obszyć kaboszon sutaszem i uszyć sutaszowe kolczyki

$
0
0

Ja nie wiem o co chodzi z tym czasem przejściowym pomiędzy jesienią a zimą. Czemu musi być tak ponuro? Ale nic to. Całe szczęście my mamy coś co skutecznie chroni przed chandrą – hobby. W momencie kiedy za oknami szaro, buro i ponuro warto stworzyć coś kolorowego. I sutasz jest do tego idealny. Po 1 ze względu na ogromną gamę kolorystyczną, po 2 dlatego, że można do niego użyć wszelkiego typu kamieni. I dlatego właśnie dzisiaj przychodze do Was z nowym video. Do tej pory wszywaliśmy kamienie, które były przewiercone. Dzisiaj podnosimy poziom trudności. Z video dowiecie się jak obszyć kaboszon sutaszem i uszyć sutaszowe kolczyki. A żeby było jeszcze piękniej, to powtórzymy sobie murek. Dowiecie się jak go używać w połaczeniu ze sznureczkami.

Ogromnym plusem sutaszu jest to, że daje Wam niemal nieskończoną możliwość łlączenia kolorów i wymyślania wzorów. A kaboszony i kamienie, które można użyć do tej techniki są tak cudne, że aż ciężko się zdecydować. Większość materiałów zebrałam pod tym linkiem. Jednak zachęcam Was do pogrzebania w sklepie i wyszukiwania swoich ulubionych kamieni, które sprawią, że nauka szycia będzie przyjemna i łatwa :)

Dla tych, którzy jeszcze nie byli na naszym kanale, albo jakoś przegapili podsyłam link do naszej sutaszowej playlisty :) Z tych video dowiecie się co kupić, zeby nie zbankrutować i jak zacząć, żeby było przyjemnie :)

Zanim przejdziemy do obiecanego filmu zacznijmy od tego co potrzebujecie:

Jeśli już skompletowaliście wszystko, to zachęcam do tworzenia :) Nie zapomnijcie pochwalić się efektami oznaczając nas #kurspasart.

I jak Wam sie podobał kurs? Skorzystacie? 

Pozdrowienia od Luckiego :)

Justyna z GithagoArt

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Justyna Kąkol znana także jako GithagoArt. Miłośniczka kolorowych sznurków i dobrych kamieni. Wraz ze swoim czarnym jak noc kotem tworzy tutoriale poświęcone hand made i DIY. Ciągle wpada na nowe pomysły, które najbliższe otoczenie musi znosić i przyjmować z entuzjazmem. Trochę wiedźma, trochę dziecko kwiatów. Kocham to co robię i chcę zhandmadować świat :)

 

Artykuł Kurs sutasz: Jak obszyć kaboszon sutaszem i uszyć sutaszowe kolczyki pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Spotkania rękodzielnicze – czy warto na nie chodzić?

$
0
0

Spotkania rekodzielnicze. Każdy słyszał o czymś takim, ale nie każdy był. Część osób może i rozważała, ale w końcu nie poszła, bo “coś tam”. Sama przed pierwszym takim spotkaniem troszkę panikowałam i nie wiedziałam czy iść, czy nie iść. Bo na grupie jestem krótko, bo jestem ruda, a może ktoś nie lubi rudych, bo szyję sutasz, a może tam ktoś szyje lepiej i będzie mi głupio?  Jeśli choć raz pomyślałyście, że fajnie by było poznać się w realnym świecie, ale w internecie łatwiej, bo “mogę być kim chcę”. Albo, że (co jest najgorsze) nie macie jeszcze takich umiejętności, żeby się pochwalić to przychodze do Was z tym tekstem. Nie musicie mieć się czym chwalić. Wystarczy, że łączy nas jedno zamiłowanie. Powiem Wam dzisiaj trochę o spotkaniach rękodzielniczych – czy warto na nie iść?

Tworzenie rękodzieła to nie jest takie hop siup. Nie wystarczy usiąść pod kocem – wziąć igłę czy szydełko i zdolności same się objawią. Niestety – to tak nie działa. Zanim dojdziemy do zadowalających efektów, musimy się uczyć. Szukać tutoriali, pytać bardziej doświadczone koleżanki. Szczególnie jeśli wymyślimy sobie trudną technikę i chociaż próbujemy to za nic nie umiemy sami zacząć,albo rozwinąć tego co już umiemy.

Całe szczęście żyjemy w pięknych czasach, kiedy posiadając dostęp do internetu jesteśmy w stanie poszukać sposobów. Nie musimy iść do Pani Kasi (imię przypadkowe) spod trójki, która zmusi nas do zjedzenia paskudnego ciasta z zakalcem zanim zdradzi nam, jak zrobić półsłupek. Dzisiaj wystarczy otworzyć komputer, znaleźć odpowiednią grupę na facebooku, czy też forum i po prostu wejść w społeczność.

Kiedy zaczęłam szyć sutasz nie było jeszcze tutoriali. Całe szczęście ktoś wpadł na to, żeby założyć sutaszową grupę na fb. Dzięki temu mogłam się dowiedzieć kilku bardzo ważnych rzeczy. Takich, na które może i bym sama wpadła, ale zmarnowałabym dużo czasu zanim by się to wydarzyło. Oczywiście techniki nikt Was nie nauczy. To zdobywa się z doświadczeniem. Ale rady, które możecie otrzymać, kiedy jesteście w miejscu pełnym takich jak Wy pasjonatek sa bezcenne.

Sama nie wiem jak to się stało, że wgryzłam się w tamtą grupę tak, że na jakiś czas zostałam jej administratorką. Mimo, że wtedy jeszcze o sutaszu nie wiedziałam tyle co teraz – podobało mi się budowanie tych internetowych znajomości. Czułam, że znajduję z kimś wspólny język. To było super uczucie.. Schodki zaczęły się, kiedy dziewczyny stwierdziły, że warto by zrobić jakieś spotkanie. Wiecie jak to jest. Część osób znacie, części nie. Ja i mój zakompleksiony mózg pomyśleliśmy :

“Ej Justyna po co masz tam jechać jak jeszcze nie znasz tej techniki na tyle dobrze. Nie masz się czym pochwalić, ani co pokazać. Będziesz tam siedzieć jak kołek, bo dziewczyny znają się lepiej, a Ty jednak przy swojej pracy nie poświęcasz na tyle dużo czasu żeby wszystkie poznać. Nawet nie znasz imion niektórych osób. A do tego jeszcze jesteś adminem, a to już jest powód żeby Cię nie lubić.”

 Takie własnie komunikaty słała mi moja pokręcona głowa. Zaczęłam szukac wymówek, a największym było że spotkanie miało być w Warszawie a ja przecież jestem ze Śląska. Że też żadna z tych klepek mózgowych nie powiedziała mi wtedy, że nie idziemy na spotaknie regionalne gdzie Śląsk bierze pały, a Warszawa maczety i się spotykamy na polu bitewnym. Tylko idziemy pogadać o sutaszu, igłach i nitkach… Cóż. Brawa dla tej pani.

Szczerze miałam więcej obaw niż radości z tego że mamy się spotkać. To niesamowite, bo przecież skoro można z każdym pogadać przez internet, to przecież na żywo także. Ale i tak się stresowałam. Najbardziej tym, że nikt się do mnie nie odezwie i że będę odczekiwać odpowiednią ilość czasu żeby wyjść i żeby nie było głupio.

Nie wiem z czego wzięły się takie głupie myśli. Faktycznie na grupie czasem dziewczyny mnie czasem skrytykowały jak coś źle zrobiłam. Ale nie po to żeby było mi przykro. Tylko po to żebym się czegoś nauczyła. Była to krytyka jak najbardziej konstruktywna, uzasadniona i miła.

W końcu po ogromnej walce z moim mózgiem stwierdziłam, że jadę. Przeciez mnie tam nie zjedzą. Znam te dziewczyny. Może nie wszystkie i nie jakoś super. Może tylko z obrazków, które wrzucają na grupę, ale łączy nas pasja, miłość do rękodzieła i chęć dzielenia się tym z innymi.

I wiecie co? To była rewelacyjna decyzja. To pierwsze spotkanie mimo niesamowitego bólu głowy wspominam wspaniale. Siedziałyśmy sobie, piłyśmy kawę, szyłyśmy. Ciągle kursowałyśmy od krzesła do krzesła żeby się przemieścić i móc lepiej poznać. Dziewczyny pokazywały sobie patenty na różne rzeczy. Uczyły nowych technik. Tak po prostu. Nie wiem nawet, kiedy minął ten czas i trzeba było wracać do domu. Pamiętam, że wracałam wtedy busem i myślałam sobie „ale mam najfajniejsze hobby świata”.

Skąd u mnie taki powrót wspomnień? Ponieważ ostatnio miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu grupy pasartowej.  Zupełnie spontanicznie skrzyknęłyśmy się z dziewczynami z Warszawy i okolic. Grupa pasart jest dosyć nową grupą, a miałam wrażenie, że znamy się od zawsze. Najfajniejsze było poznawanie się na zasadzie „aaaa to ty wrzuciłaś to i to?” „aaa Ciebie kojarzę z tego i z tego”. Wiecie okazało się,, że choć część z nas zna się z innych spotkań, to druga część się kompletnie nie znała. Mnie dziewczyny kojarzyły z tutoriali. Wychodzi na to, że moją kudłatą głowę jednak łatwo zapamietać. I kiedy tak się poznawałyśmy zastanowiłam się przez chwilę – czy któraś z tych dziewczyn przed wejściem do kawiarni pomyślała sobie to co ja myślałam kilka lat wcześniej: „A co jeśli mnie nie polubią?”

Nie ma opcij. Każda z nas ma innych charakter, każda zajmuje się czymś innym, ale łączy nas pasja. Takie hobby wyzwala w człowieku pozytywne emocje. Każda z nas robi coś wyjątkowego i to nas łączy do tego stopnia, że na takich spotkaniach jest po prostu wspaniale. A buźki nam się nie zamykają. Bardzo podobały mi się miny osób, które wchodziły do kawiarni i widziały nas zaraz przy wejściu :D nie wiedziały czy wchodzić dalej, czy uciekać. Szczególnie panowie mieli nieco zdezorientowane miny, ale dzielnie przechodzili obok…co prawda bliżej ściany niż nas, ale jednak :D

Ok – powiedzmy sobie szczerze. Zamknięcie kilkunastu kobiet w jednym ciasnym pomieszczeniu może być ryzykowne 😃 zgadzam się. Ale jeśli rzucić im trochę koralików, igieł i nici a do tego trochę kawy, albo rozgrzewającą herbatkę – to nie ma żadnego ryzyka 😊 (chyba że jakiś śmiałek zechce im odebrać te dobrodziejstwa… wtedy armia Napoleona, może się schować pod tym zakoralikowanym stołem, bo nam się koralików nie odbiera)

jak już  wspomniałam – spotkanie odbyło się w sympatycznej kawiarni. Dzięki Monice, która zorganizowała całość i zarezerwowała miejsce miałyśmy cały ogromny stoik dla siebie. Nie wiem co było nafajniejsze.

  • Czy to że mogłam popodziwiać prace, które dziewczyny ze sobą przytargały 😊
  • czy to, że dowiedziałam się, że moje tutoriale są fajne i czytelne i że chętnie się z nich korzysta a biżuteria, która powstaje jest rewelacyjna.
  • Czy to że dostałyśmy od pasartu po małym motywacyjnym upominku.
  • A może to ze usiadłyśmy sobie i pohaftowałyśmy na żywo, a nie przez szkło.
  • Albo to, że co jakiś czas zmieniały się grupki osób z którymi się rozmawiało. 

No serio nie wiem. Wiem za to, że było rewelacyjnie. I mam nadzieję, że następne spotkania odbędą się w jeszcze szerszym gronie. Może łatwiej będzie mi w końcu zapamiętać imiona, bo z tym (jak już wszyscy zebrani wiedzą) jestem bardzo kiepska.

Pisze ten tekst bo pomyślałam sobie, że może któraś z Was zastanawiała się czy przyjść, albo tak jak ja myślała sobie „czy mnie polubią”. Tak polubią 😃 jeśli tylko masz chęć, chcesz się rozwijać, dzielić pasją, poznać pozytywnie zakręcone rekodzielinczki, które są jak Ty. To tak przyjdź 😊 Kiedy tylko zobaczysz że w Twoich okolicach odbędzie się takie spotkanie to koniecznie przyjdź i zobacz na własne oczy jak to jest należeć do wirtualnej i realnej najfajniejszej społeczności świata. Z tego co wiem takie spotkania cyklicznie odbywają się w Koszalinie. Kiedys byłam na jednym na śląsku i we Wrocławiu. Dziewczyny! Apeluję 😃 Tak tak apeluję😊 spotykajcie się na żywo. Ja dzięki poprzedniej grupie,, zdobyłam cztery fantastyczne przyjaciółki z którymi przyjaźnię się ciągle. Mimo, że jedna zupełnie nie robi już rękodzieła 😃

Z Alicją miałam okazję poznać się „na żywo” 2 miesiące temu dzięki spotkaniu w pasarcie. To skąd pochodzimy jakie prowadzimy życie, czy gdzie pracujemy nie ma żadnego znaczenia. Możecie mi wierzyć na słowo, albo zobaczyć same. Mamy w sobie potencjał i moc! A nie ma nic fajniejszego niż móc spotkać się z tak samo kraczącymi wronami.  Osobiście na następnym spotkaniu mam zamiar zostawić igły w domu i nauczyć się sznura szydełkowo – koralikowego 😃 Nie mogę się doczekać 😊

Ale wiecie co jest najfajniejsze w takim koralikowym spotkaniu? Moment, kiedy spotkanie się kończy, zamykamy drzwi kawiarni i rozjeżdzamy się do domów. Dlaczego? Bo wtedy własnie czujemy to uczucie. Uczucie odprężenia, totalnego zrelaksowania, przynalezności do czegoś większego. Mamy uśmiech na twarzy nawet o tym nie wiedząc. Takie właśnie jest nasze hobby. Dlatego organizujcie spotkania i chodźcie na nie. W Warszawie następne planujemy 9 grudnia :) Palec pod budkę kto przyjdzie :)

Przyznaję, że miałam aparat ale tak się wciągnęłam w rozmowy i szycie, że o nim zapomniałam :D Niemniej kilka fotek zrobiłam i dla nieprzekonanych pokazuję. Nie nie musiałyśmy super uśmiechać się do zdjęć i pozować :) po prostu byłyśmy szczęśliwe i świetnie się bawiłyśmy :)

spotkania rękodzielnicze

spotkania rękodzielnicze

spotkania rękodzielnicze

spotkania rękodzielnicze

spotkania rękodzielnicze

spotkania rękodzielnicze

Serdecznie zapraszam Was na grupę.. Jesli jesteś tu pierwszy raz, to tym bardziej Cię zapraszam :) Mogę z czystym sercem powiedzieć, że jestesmy fajne  i chętnie Cię poznamy :) Pokażę Wam jeszcze zdjęcia, które dziewczyny zrobiły. Jeśli nie ufacie rudzielcom na słowo :D 

spotkanie rękodzielników

spotkanie rękodzielników

 

spotkanie rękodzielników

Pozdrawiam Was cieplutko 

Justyna z GithagoArt

grupa pasart

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Justyna Kąkol znana także jako GithagoArt. Miłośniczka kolorowych sznurków i dobrych kamieni. Wraz ze swoim czarnym jak noc kotem tworzy tutoriale poświęcone hand made i DIY. Ciągle wpada na nowe pomysły, które najbliższe otoczenie musi znosić i przyjmować z entuzjazmem. Trochę wiedźma, trochę dziecko kwiatów. Kocham to co robię i chcę zhandmadować świat :)

 

 

 

 

Artykuł Spotkania rękodzielnicze – czy warto na nie chodzić? pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić bransoletkę z koralików Superduo? Beading tutorial

$
0
0
jak zrobić bransoletkę z superduo

Razem z Paulą Ziemską zapraszamy Was na kurs tworzenia biżuterii, w którym Paula pokaże jak zrobić bransoletkę z koralików Superduo. Bransoletka posiada wyjątkowy kwiecisty wzór, dzięki któremu przepięknie układa się na nadgarstku. Bransoletkę robi się bardzo przyjemnie, wystarczy załapać kwiatkowego bakcyla ;). Do dzieła!

Witam Was Drogie Pasarciarki i Drodzy Pasarciarze :) na kolejnym kursie mojego autorstwa. Tym razem pokażę Wam jak zrobić 3 rzędową bransoletkę z koralików Superduo.

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:

Koraliki SuperDuo – u mnie w 6 kolorach, ale może być też jeden (polecam ten wybór dla osób początkujących)

Koraliki TOHO – rozmiar 11/0 w dowolnym kolorze. Od Ciebie zależy czy koraliki TOHO będą komponować się z kolorem koralików Superduo czy też z nim kontrastować

Kółka montażowe – ogniwka otwarte 4 sztuki, w kolorze dopasowanym do koloru zapięcia

Zapięcie magnetyczne – 3 rzędowe

Igła jubilerska –  np. John James 10

Nić jubilerska – np. S-LON Tex 35

Narzędzia jubilerskie – szczypce (przydadzą Ci się do zamontowania ogniwek) i nożyczki

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą nauce techniki, a kolory prezentowane w kursie to tylko inspiracja. Swoją wersję bransoletki możesz przygotować w zupełnie innej wersji kolorystycznej, dlatego nie przejmuj się jeśli któregoś z produktów użytych w kursie zabraknie. Na pewno da się go zastąpić :).

1. Zaczynamy od przygotowania sobie igły, nici (długość dobierzcie pod siebie tak by wygodnie było Wam pracować – u mnie to ok. 2m, w trakcie zawsze można przedłużyć nić) oraz koralików SD. Polecam ułożyć je sobie każdy kolorek oddzielnie i w kółeczku. Mi się wygodniej dobierało koraliki idąc zgodnie ze wskazówkami zegara.


2. Gdy już skończymy przygotowania na nić nabieramy 6 koralików (każdy w innym kolorze) w sekwencji 1, 2, 3, 4, 5, 6.

3. Przechodzimy igłą ponownie przez cały oplot tak by stworzył nam się kwiatek.

beading tutorial

4. Zawiązujemy supełek.

beading tutorial

5. Przechodzimy dołem przez najbliższy koralik SD (kolor nr 6) który jest za supełkiem.

beading tutorial
6. Następnie igłę prowadzimy dziurką górną. Robimy „nawrotkę”.

beading tutorial

beading tutorial
7. Nabieramy kolejne koraliki SD wg schematu: 5, 4, 3, 2, 1.

beading tutorial
8. Igłą przechodzimy tym razem przez półtora okrążenia kończąc je na koraliku SD z kolorem nr 3.

beading tutorial

*** Pamiętajcie by mocniej zaciskać nić, by bransoletka nam luźno nie latała. ***
9. Ponownie robimy nawrotkę górą koralika z kolorem nr 3 i rozpoczynamy kolejny kwiatek.

beading tutorial

beading tutorial
10. Schemat dodania koralików dla drugiego kwiatka to 2, 1, 6, 5, 4.

beading tutorial
11. Tak samo robimy półtora okrążenia nicią i nawrotkę robimy na koraliku z kolorem nr 6. Dalszą część robimy schematycznie – raz sekwencja 5,4,3,2,1 a kolejna 2, 1, 6, 5, 4.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
12. I tak lecimy do osiągnięcia 22 kwiatków. Bransoletka będzie wówczas pasowała na nadgarstek od 15 do ok 18cm. Jeżeli potrzebny będzie większy to dodajemy + 2 kwiatki. Środkowy rząd powinien nam kończyć się na tym schemacie na którym zaczęliśmy. Jeżeli tak jest możemy przejść do dodania kolejnego rzędu.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
13. Kończąc rząd pierwszy nić powinna wychodzić nam zaraz za koralikiem z kolorem nr 3. Musimy przejść nicią przez dwa kolejne i robimy nawrotkę na kolorze nr 1.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
14. Teraz dodamy 4 koraliki które stworzą nam kolejną sekwencję. Każdy kolejny kwiatek będzie już dodaniem tylko 3.
Wychodząc z koloru nr 1 dodajemy 3,4,2,6 a następnie przechodzimy nicią przez koralik z kolorem 5 i 1.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
15. Przechodzimy nicią tak, by kolejną nawrotkę wykonać na kolorze nr 6 (ostatni dodany).
Następnie bierzemy kolory 5,1,3 i przechodzimy nicią przez 2,4,6 tworząc kolejny kwiatek. Nawrotka występuje przez kolor nr 3.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

16. Kolejny kwiatek to dodanie kolorów 4, 2, 6 i przejście przez 5, 1, 3. Nawrotka występuje na kolorze nr 6.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
17. I takim pięknym schematem dodajemy 21 kwiatków.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
18. Ja wiem, że może się to wydawać trudne, nawet nie wiecie ile mi zeszło żeby to ogarnąć (a co dopiero w miarę po ludzku opisać ;) – ale łapiąc rytm na prawdę idzie bardzo szybko :). Skończyliśmy 2 rząd. Teraz musimy wrócić nicią przez pierwszy dodany rząd kwiatków tak by zacząć ten trzeci i ostatni. W tym celu przechodzimy przez koralik z kolorem nr 5 i na nim robimy nawrotkę do środkowego rzędu.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

19. W środkowym rzędzie robimy prawie całe okrążenie i nawrotkę na kolorze nr 1.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
20. Rozpoczynamy nowy schemat :). Podobnie jak poprzednio, w pierwszym kwiatku dodamy 4 koraliki, kolejne to już tylko 3. I tak na pierwszy rzut lecą kolory 3, 2, 4, 6. Przechodzimy przez 5 i 1 tworząc kwiatek. Nawracamy na kolorze nr 6.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
21. Nabieramy 5, 1, 3 przechodząc przez 2, 4, 6. Drugi kwiatek nowego rzędu dodany! Nawrotka na nr 3.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
22. Trzeci kwiatek to sekwencja dodania 2, 4, 6 i przejścia przez 5, 1, 3. Nawrotka przez kolor 6.
Czwarty kwiatek to powtórzenie kwiatka drugiego i tak do kolejnych 21 kwiatków.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
23. Kończąc ostatni kwiatek robimy nawrotkę na kolorze nr 6. Nabieramy na igłę 2 koraliki TOHO 11/0 i przechodzimy przez najbliższy koralik SD. Wychodząc z SD nabieramy kolejne 2 koraliki TOHO i ponownie przeprowadzamy przez sąsiadujący SD.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
24. Kolejne dwa SD łączymy ze sobą samą nicią i takim schematem będziemy lecieć prawie przez całą prace. Czyli 2x TH11/0 → łączenie SD nicią → 2x TH11/0 → łączenie SD nicią i tak do momentu w którym dojdziemy do drugiego końca naszej bransoletki.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
25. Tam powtarzamy schemat 2x TH11/0 → 2x TH11/0 → łączenie SD nicią → 2x TH11/0 → 2x TH11/0 → łączenie SD nicią → 2x TH11/0 → 2x TH11/0.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
26. I ponownie 2x TH11/0 → łączenie SD nicią → 2x TH11/0 → łączenie SD nicią aż do samego końca :)

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

27. Gdy opleciemy już całą bransoletkę polecam Wam przelecieć przez całość jeszcze samą nicią. Zapewni to większą trwałość i odporność naszej pracy. Jeżeli mamy już to zrobione to możemy przejść do wykończenia. Maskujemy i ucinamy nadmiar nici.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
28. Bierzemy w łapki szczypce i mocujemy ogniwka wraz z zapięciem na szczytach naszej bransoletki.

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
Iiiiiiii…. Gotowe! :)

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo
Tak powinna prezentować się nasza bransoletka. Dziękuje za mile spędzony czas i mam ogromną nadzieję, że kurs Wam się spodobał. Łatwo pewnie nie było, ale grunt to się nie poddawać :). Powodzenia!

Koniecznie dajcie nam znać jak Wam się podoba kurs i pochwalcie się efektami swojej pracy, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

https://www.facebook.com/groups/303036043500334/

 

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę z koralików Superduo? Beading tutorial pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić aniołka z koralików? Ozdoby świąteczne ręcznie robione

$
0
0

Czas na ozdoby świąteczne ręcznie robione rozpoczął się już na dobre :). W tym kursie Alicja Czapla pokaże Wam jak zrobić aniołka z koralików, który stanie się piękną świąteczną ozdobą na choinkę i nie tylko. Zapraszamy Was do wspólnego koralikowania w świątecznym klimacie.

Chyba wszyscy lubią świąteczne ozdoby :). W związku z tym przygotowałam dla Was kurs, w którym pokaże Wam jak zrobić aniołki z koralików, które można zarówno zawiesić na choince jak i postawić sobie gdzieś w domu. Aniołki może wyglądają na trudne, ale wcale takie nie są. Zachęcam wszystkich do robienia aniołków, jestem pewna, że na jednym się u Was nie skończy :).

Materiały potrzebne do wykonania aniołka:

Koraliki TOHO – Ja użyłam TOHO 11/0, ale jeśli chcecie możecie dać zarówno TOHO 8/0 jak i 15/0. Od wielkości koralików będzie zależało jak duży aniołek Wam wyjdzie. Ja użyłam TOHO™  rozmiar 11/0 / Silver-Lined Milky / Peach / i Mauve. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie koralików TOHO świecących w ciemności :)
Koraliki – ok 10 mm na główkę aniołka- jeśli użyjecie mniejszych lub większych koralików TOHO, to musicie dać też większy/mniejszy koralik na głowę aniołka. Trzeba go dobrać tak, by wyglądał proporcjonalnie. Ja użyłam koralika seastar.  Będzie nam też potrzebny mały koralik ok 4 mm, który posłuży jako stoper, by szpilka nie wypadła z sukienki aniołka. Koralik ten też musicie dopasować do wielkości sukienki aniołka. Ja dałam koralik rondelle seastar
Przekładki jubilerskie – z cyrkoniami np. GlitteRing lub jakaś inna, która się nada na aureolę aniołka
Nić jubilerska– należy je dobrać pod kolor koralików. Ja użyłam nici S-LON, ale dobre też będą One-G i tytan firmy Ariadna
Szpilki jubilerskie – na niej zawiesimy wszystkie elementy aniołka. Wystarczy taka ok 4 cm, najlepsze będą szpilki haczyki
Igła jubilerska – dobre tu będą igły do nawlekania koralików. Muszą być dość cienkie
Narzędzia jubilerskie – cążki okrągłe i do cięcia szpilek, ostre nożyczki
Dodatkowo przyda Ci się: bezbarwny lakier do paznokci do zabezpieczenia supełków.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania aniołka znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że nasze kursy służą głównie nauce techniki, a Wasz aniołek może wyglądać zupełnie inaczej. Eksperymentujcie z kolorami i wielkością koralików, by uzyskać inny efekt :). Szczególnie, że tworzenie aniołków jest bardzo wciągające, więc u Was też pewnie na jednym się nie skończy ;).

Gotowi? No to zaczynamy :)!

1. Gdy już mamy wszystko przygotowane, przechodzimy do pracy. Najpierw zrobimy naszemu aniołkowi sukienkę. Na nią będziemy potrzebować trzy trójkąty zrobione ściegiem peyote. Robienia takich trójkątów uczyliśmy się tutaj.

2. Na jednej ze ścianek każdemu trójkątowi dajemy jeszcze jeden rządek koralików, ale UWAGA tylko na jednej ściance (w miejsca które wskazują strzałki) i bez wierzchołków.

świąteczne ozdoby ręcznie robione

świąteczne ozdoby ręcznie robione

3. Robimy tak by było nam łatwiej później zszyć ze sobą te elementy. Powinniśmy mieć trzy identyczne trójkąty. Teraz będziemy je ze sobą zszywać. UWAGA! Ważne jest by trójkąty były ułożone tak jak na zdjęciu. Koraliki które dodaliśmy na jednej ze ścianek powinny wpasować się w miejsca które wskazują strzałki.

świąteczne ozdoby ręcznie robione
4. Przechodzimy igłą z nitką przez jeden z koralików wierzchołka drugiego trójkąta.

świąteczne ozdoby ręcznie robione

5. Przewlekając igłę z nitką pomiędzy koralikami tymi, które wystają ze ścianek, zszywamy oba trójkąty.

świąteczne ozdoby ręcznie robione

świąteczne ozdoby ręcznie robione

świąteczne ozdoby ręcznie robione

6. Na koniec, wbijamy igłę w szczytowy koralik trójkąta, tak by koraliki się równo i ładnie ułożyły.

świąteczne ozdoby ręcznie robione
7. Następnie ukryjemy nitkę. Musimy ją poprowadzić do środka trójkąta i przewlec na stronę gdzie mamy końcówkę nici. Tam robimy supełek ucinamy końcówki i dobrze jest zabezpieczyć ten supełek bezbarwnym lakierem do paznokci.

jak zrobić aniołka z koralików

8. Musimy pilnować by wszystkie końcówki wiązać po tej samej stronie czyli tam gdzie będzie środek naszej sukienki. Trzeci trójkąt doszywamy na tej samej zasadzie. Pilnujemy by trójkąty były ułożone tak jak na zdjęciu.

jak zrobić aniołka z koralików

9. Mamy zszyte ze sobą trzy trójkąty.

jak zrobić aniołka z koralików

jak zrobić aniołka z koralików

jak zrobić aniołka z koralików

10. Nasza sukienka jest już prawie gotowa, teraz musimy ją zamknąć. Zszywamy ją tak, jak doszywaliśmy kolejne trójkąty i w ten sposób powinien nam wyjść stożek czyli nasza sukienka.

jak zrobić aniołka z koralików

jak zrobić aniołka z koralików
11. Ubranko już mamy gotowe, teraz pora zrobić aniołkowi skrzydełka. Na skrzydełka będziemy potrzebować jeden kwadrat zrobiony ściegiem peyote. Kurs na niego znajdziecie tutaj.
Kwadracik najlepiej by był min tej wielkości co na zdjęciu, tak by skrzydełka były ładnie widoczne.

jak zrobić aniołka z koralików
12. Składamy go na pół i dodajemy po jednym koraliku w zaznaczonych miejscach, a następnie zszywamy go ze sobą na takiej samej zasadzie jak doszywaliśmy do siebie trójkąty.

jak zrobić aniołka z koralików
13. Nasze skrzydła są gotowe.

jak zrobić aniołka z koralików

jak zrobić aniołka z koralików
14. Doszywamy je do ścianki sukienki. Przewlekacie igłę z nitką przez oba elementy kilkakrotnie. W skrzydełkach od zewnątrz musicie przewlekać nitkę z igłą przez koraliki tak, aby nić była jak najmniej widoczna. Następnie przewlekacie nić do miejsca w którym zrobicie supełek i gdzie będzie on mało widoczny. Robicie supeł, ucinacie końcówki i zabezpieczcie je lakierem do paznokci.
Wasz aniołek na tym etapie powinien wyglądać tak.

jak zrobić aniołka z koralików
15. Teraz musimy jeszcze tylko zamontować główkę i aureolę. Nawlekamy na szpilkę koralik ok. 4 mm.


16. Następnie na szpilkę nakładamy sukienkę ze skrzydełkami, koralik 10 mm i przekładkę.

jak zrobić aniołka z koralików
17. Ucinamy nadmiar szpilki zostawiając jej na tyle by można było wygiąć ładne oczko. Robimy oczko i nasz aniołek jest już gotowy.

jak zrobić aniołka z koralików

18. W kursie podałam Wam jak zrobić najprostszą formę aniołka. Ale możecie zrobić mu np. falbanki na sukience. Ja je zrobiłam dodając już po zszyciu stożka mix koralików TOHO 8. Możecie też inaczej zrobić skrzydełka, np. dodając przy zszywaniu kwadratu zamiast koralików TOHO jakieś inne koraliki. Mi z takich eksperymentów wyszedł taki oto aniołek :).

świąteczne ozdoby ręcznie robione jak zrobić

 

świąteczne ozdoby ręcznie robione jak zrobić

W razie jakichkolwiek pytań śmiało piszcie. Jak zawsze zachęcamy Was do chwalenia się wyczarowanymi przez Was aniołkami :). Pamiętajcie by oznaczyć nas na zdjęciu #kurspasart, inaczej nie będziemy mogli Was odnaleźć :).

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów biżuterii ręcznie robionej. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Alicja Czapla – świeżo upieczona mama. Swój czas aktualnie dzieli na synka, dom, fotografię i koraliki.  Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.

Artykuł Jak zrobić aniołka z koralików? Ozdoby świąteczne ręcznie robione pochodzi z serwisu Pasart Blog.


Jak zrobić bransoletkę z koralików? Bransoletka bangle z superduo

$
0
0

Zapraszamy na kurs tworzenia biżuterii, w którym Paula Ziemska pokaże Wam jak zrobić bransoletkę z koralików superduo. Z tym kursem wykonać możecie bransoletkę bangle lub z klasycznym zapięciem – wszystko zależy od Was. Jedno jest pewne – bransoletkę robi się bardzo przyjemnie, a efekt jest tak fajny, że idealnie nadaje się na ręcznie robiony prezent dla bliskiej osoby. Do dzieła!

Cześć Kochani! :)
Jakiś czas temu na grupie pasartu pokazywałam Wam pastelową bransoletkę wykonaną z koralików SuperDuo i TOHO. Obiecałam Wam tutorial na to jak ją wykonać i w końcu udało mi się słowa dotrzymać :).
Serdecznie zapraszam!

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki:

Koraliki SuperDuo – może być jeden kolor lub więcej. U mnie jest to 5 kolorków, by lepiej pokazać Wam efekt spirali. Dla nadgarstka o obwodzie 15cm będziemy potrzebować ok 155/160 koralików SuperDuo

Koraliki TOHO – rozmiar 11 /0 i 15/0

Nić jubilerska – nić monofilowa np. 0.15mm lub 0.16mm

Igła jubilerska – rozmiar 10

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania bransoletki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy tworzenia biżuterii to przede wszystkim inspiracja do tworzenia własnych wersji projektów, a wiec Twoja bransoletka nie musi być identyczna. Możesz wykonać ją z innych kolorów koralików lub postawić na bransoletkę w jednym kolorze. Wszystko zależy od Ciebie :).

Opcjonalnie, jeśli wolisz wykonać bransoletkę z zapięciem, potrzebować będziesz:

Końcówki do biżuterii – końcówki do wklejania o otworze 10 lub 11mm

Kółka montażowe – np. 5mm

Karabińczyk – np. 12mm

Zawieszki – zawieszka nie tylko stanowi dodatkową ozdobę bransoletki, ale i ułatwią Ci jej zapinanie :)

 

Sposób wykonania bransoletki jest łatwy, prosty, przyjemny i szybki. Dochodząc do wprawy, jednokolorową bransoletkę spokojnie można wykonać w jakieś 2 godzinki. No po prostu bransoletka idealna :).
Igła w łapki i zaczynamy!

1. Na początek przygotowujemy sobie sporą długość żyłki*. Ja biorę ok 2 metrów – ale jeżeli zabraknie to zawsze możemy dodać kolejne przedłużenie – także odmierzcie tyle, by było Wam wygodnie pracować.
Nawlekamy na nią 5 koralików SD i 5 Koralików TOHO 11/0 w sekwencji:
SD → TH → SD → TH → SD → TH → SD → TH → SD → TH

* by było łatwiej ogarnąć schemat początek bransoletki przedstawiony jest na nici one-g.

2. Zostawiamy ok 10 cm wolnego końca nici i przechodzimy igłą ponownie przez wszystkie koraliki. Na koniec robimy supełek.

kurs tworzenia biżuterii

3. Przechodzimy dołem przez najbliższy koralik SD i górą robimy „nawrotkę”.

kurs tworzenia biżuterii

kurs tworzenia biżuterii

4. Wychodząc z górnej dziurki koralika Superduo nabieramy koralik TH 11/0 i przechodzimy przez kolejny najbliższy SD.

5. Dodajemy w ten sposób 5 koralików. Mocno zaciągamy nić, tak by koraliki do siebie przylegały.

kurs tworzenia biżuterii

6. Nić powinna wychodzić nam z pierwszego dodanego koralika TH 11/0. Jeżeli tak jest nabieramy kolejno TH 15/0 → TH 11/0 → TH 15/0 i przechodzimy przez najbliższy koralik TH 11/0. Czynność powtarzamy 5x.

kurs beadingu

kurs beadingu

7. Stworzyła nam się mała korona :)

kurs beadingu

8. Kończąc okrążenie przechodzimy igłą przez koralik TH 15/0 dodany w pierwszej sekwencji oraz szczytowy koralik TH 11/0. Nić powinna wychodzić właśnie z tego koralika.
Nabieramy koralik SD i igłę prowadzimy przez najbliższy wierzchołkowy TH11/0. Powtarzamy 5x

kurs beadingu

9. Gdy skończymy dodawać koraliki SuperDuo, podobnie jak na początku naszej pracy przechodzimy igłą przez pierwszy dodany SD i na nim robimy „nawrotkę” górą.

kurs beadingu

10. Teraz już pozostaje nam powtarzanie poprzednich kroków czyli dodanie TH 11/0 pomiędzy SD. → Następnie sekwencja TH 15/0 → TH 11/0 → TH 15/0. → Ponownie dodawanie SD i tak do uzyskania pożądanej długości.kurs beadingu

kurs beadingu

11. Pracę zakańczamy / wstrzymujemy w tym momencie gdzie między SD dodajemy koraliki TH11/0.

kurs beadingu

12. No to mamy już prawie koniec naszej pracy :) Jeżeli chcemy wykonać tzw. banglę musimy połączyć ze sobą dwa końce naszej robótki (o tym za chwilę).
Jeżeli zaś nie jesteśmy pewni obwodu dłoni i nadgarstka (np. bransoletka ma być prezentem) możemy wkleić pracę w końcówki o średnicy wewnętrznej 10 lub 11mm.
Gdy decydujemy się na to rozwiązanie wykończenie pozostawiam Wam wg własnego uznania. Do końcówek można dopiąć co tylko chcecie, albo i nic :)
Do Was też należy decyzja jakiego kleju użyjecie oraz czy za zapięcie będzie robił karabińczyk z ogniwkami czy inny rodzaj :).
W każdym bądź razie bransoletka z zapięciem wygląda tak:

jak zrobić bransoletkę z superduo

13. Jeżeli zaś decydujemy się na tzw. banglę, będziemy musieli połączyć ze sobą dwa końce sznura. Każdy koniec naszej bransoletki wygląda tak samo, czyli koraliki SD + TH 11/0.
Żeby połączyć pracę musimy wykorzystać koraliki TH 15/0. Nabieramy jeden koralik 15/0 i przechodzimy igłą przez TH 11/0 z drugiego końca pracy.

kurs tworzenia biżuterii

14. Następnie nabieramy kolejny TH 15/0 i wracamy, prowadząc igłę przez TH 11/0 z końca nr jeden.

kurs tworzenia biżuterii

15. I tak aż cała praca nam się połączy. Jeżeli wykonujemy bransoletkę w jednym kolorze to miejsce w którym zaczniemy połączenia nie ma wielkiego znaczenia. Jeżeli zaś robimy ja na 5 kolorach sznur układamy tak by wszystko ładnie nam się zlewało w spiralny wzorek.

kurs tworzenia biżuterii

16. No i to w zasadzie koniec :) Ja dodatkowo, dla bezpieczeństwa przechodzę nicią przez wszystkie sekwencje koralików SD → TH 11/0. Polecam i Wam – ciut czasu to zajmuje i wydaje się, że końca nie widać, ale warto. Dzięki temu mamy pewność, że bransoletka będzie bardzo wytrzymała.

jak zrobić bransoletkę z superduo

17. Nadmiar nici oczywiście ucinamy i mamy gotową bransoletkę :).

bransoletka z koralików superduo jak zrobić

bransoletka bangle diy

jak zrobić bransoletkę z koralików superduo

Mam nadzieję, że kurs Wam się spodobał, a wzór wykorzystacie w gorączce świątecznych prezentów :)
Koniecznie pokażcie jak Wam poszło, oznaczając nas na zdjęciu #kurspasart :)! Powodzenia!

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Artykuł Jak zrobić bransoletkę z koralików? Bransoletka bangle z superduo pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić naszyjnik na kumihimo – obszywanie rivoli

$
0
0
jak zrobić naszyjnik na kumihimo - oplatanie rivoli

Oto gratka dla prawdziwych biżuteryjnych sroczek! Kurs tworzenia biżuterii, w którym Paula Ziemska pokaże Wam jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo. Sznur z koralików firepolish połączony z oplecionym kryształkiem rivoli, tworzą razem bardzo efektowny naszyjnik, który stanie się ozdobą nie jednej stylizacji. Do dzieła!

Cześć Dziewczyny!
Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam dużą, mieniącą się biżuterię. Pod tym względem jestem prawdziwą sroką, która na co dzień nosi jeden łańcuszek i obrączkę. Nie wiem czemu, zawsze znajdę jakąś wymówkę do nie noszenia tych wszystkich błyskotek które tworzę i z tego co wiem nie jestem jedyna. Ale, że karnawał w pełni, to trzeba się czasem trochę ozdobić. Zrobiłam dla siebie, pokażę i Wam sposób na naszyjnik wykonany na dysku kumihimo + do tego oplot dużego kryształka Bonny. Będzie się działo, zobaczcie same!

Do pracy potrzebne nam będą:

Naszyjnik 

Dysk kumihimo

Nici jubilerskie – nici Beadsmith SuperLon Fine – Tex 135 u nas kolor Purple

Koraliki TOHO – rozmiar 11/0

Koraliki Firepolish – 3mm (ok 64szt.. w 4 kolorach) i FP 4mm (ok. 496 szt. w 4 kolorach)

Krawatka – z otworem co najmniej 6mm

Końcówki do wklejania – otwór 7mm

Kółka montażowe – 5mm (3 sztuki)

Zapięcie jubilerskie – karabińczyk

Narzędzia jubilerskie – nożyczki, bocianki

Zawieszka

Kryształek rivoli Bonny – wielkość 18mm

Koraliki Firepolish – wielkość 3mm (12 sztuk) i koraliki FP 4mm (12 sztuk)

Koraliki SuperDuo – (24 sztuki)

Nici jubilerskie – lub żyłka jubilerska o grubości 0,2mm

Koraliki TOHO – rozmiar 15/0, 11/0 oraz 8/0

Igła jubilerska – rozmiar 10

Kółka montażowe – wielkość 5mm lub mniejsze

Narzędzia jubilerskie – nożyczki, bocianki

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania naszyjnika znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą przede wszystkim inspiracji i nauce techniki, a więc Twój naszyjnik wcale nie musi być identyczny. Może mieć zupełnie inne kolory, mniejszy kryształek, a może też wcale go nie mieć :). Wszystko zależy od Ciebie!

No to do dzieła!

1. Zaczniemy od przygotowania materiałów pod pracę na dysku kumihimo. Ze szpulki ucinamy 8 nitek długości ok 80-100cm (to takie absolutne minimum na wyplecenie naszyjnika, a przy tym nici nie plączą się jeszcze jakoś bardzo).

2. Na każdej nitce robimy podwójny supełek który będzie nam trzymał koraliki. Czeka nas trochę nawlekania, ponieważ wzór który pokaże będzie na 4 kolory układające się spiralnie.

dysk kumihimo tutorial

3. Ogólnie wzór będzie prezentował się tak:

4. Zaczynamy od koralików FP 3mm. Nawlekamy cztery koraliki na sznurek wg powyższego schematu.

dysk kumihimo tutorial

5. Następnie za FP 3mm dodajemy FP 4mm i tak lecimy sekwencją do nawleczenia łącznie 35 koralików (4 wielkości 3mm i 31 wielkości 4mm).
Pamiętajmy żeby sznur zawsze kończył się tym samym kolorem którym się rozpoczął – jeżeli zaczynamy od niebieskiego 3mm, to kończymy niebieskim 4mm.

dysk kumihimo tutorial

6. Pierwsza połowa nawlekania za nami. Teraz będziemy robić przerwę w naszej pracy na której umieścimy metalową krawatkę. Za koralikami FP nawlekamy 2 koraliki TOHO 11/0 i zaczynamy ponownie nawlekać FP 4mm. Zaczynamy od koloru od którego skończyłyśmy i dalej lecimy sekwencją (robimy tak jakby lustrzane odbicie pierwszej części).

dysk kumihimo tutorial

dysk kumihimo tutorial

7. Gdy mamy już wszystko nawleczone łączymy wszystkie sznurki supełkiem i zakładamy na dysk.

dysk kumihimo tutorial

8. Założenie również wg schematu z góry ;).

dysk kumihimo tutorial

9. Na początek przerabiamy kilka sznurków bez koralików (ja robię ok 24 machnięcia nitką ;)). Koraliki przerabiamy wg instrukcji którą możecie znaleźć tutaj. To, że używamy różnej wielkości koralików nie ma tutaj żadnego znaczenia, dlatego nie będę powtarzać instrukcji która już jest :). Już po kilku przerobieniach widać jak ładnie formuje nam się wzór naszyjnika.

dysk kumihimo tutorial

dysk kumihimo tutorial

10. Gdy dojdziemy do naszej połowy – w sensie do końca koralików FP 4mm i początku koralików TOHO 11/0, będziemy robić mały stop.

dysk kumihimo tutorial

11. Przerabiamy koralik TOHO 11/0 (liczcie nitki, na ósmej się zatrzymujemy).

dysk kumihimo tutorial

12. Przerabiamy jeszcze ok 8 nitek bez koralików. Bierzemy teraz nici z boków naszego dysku i związujemy je w supełek (tak, tak). To samo wykonujemy z sznurkami z góry dysku.

dysk kumihimo tutorial

dysk kumihimo tutorial

13. Ściągamy naszą połowę naszyjnika z dysku. Pora na krawatkę.

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

14. Przekładamy pozostałe sznurki z koralikami przez naszą krawatkę (pojedynczo przeprowadzane powinny spokojnie śmignąć przez otwór).

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

15. Gdy już przejdą wszystkie ponownie zakładamy sznurki na dysk. Robimy to wg schematu z początku pracy.

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

16. Przerabiamy 8 oczek bez koralików i ponownie zaczynamy sekwencję z koralikami, najpierw TOHO, potem FP 3mm i tak już do końca naszych koralików.

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

17. Gdy skończą nam się wszystkie koraliki przerabiamy jeszcze kilka machnięć samej nici i zawiązujemy supełek.

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

18. Pracę ściągamy z dysku.

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

19. Ucinamy nici.

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

20. I wklejamy końcówki. Koraliki FP 3mm bez problemu mieszczą się w końcówce z otworem 7mm.

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

21. Naszyjnik niech nam powoli schnie a my się bierzemy za oplot kryształka. Na nić (lub żyłkę) nawlekamy 12 szt. koralików TOHO 11/0 i 12 szt. FP 3mm w sekwencji naprzemiennej.

jak zrobić naszyjnik na dysku kumihimo

22. Przechodzimy nicią przez wszystkie nawleczone koraliki i robimy supełek.

kurs tworzenia biżuterii

23. Przechodzimy igłą tak by wychodziła nam z najbliższego koralika FP i nawlekamy 3 koraliki TH 11/0.

kurs tworzenia biżuterii

24. Igłę prowadzimy tak, by wbić ją w kolejny koralik FP.

25. I tak powtarzamy 12.

kurs tworzenia biżuterii

26. Gdy zrobimy już kółeczko, wychodząc z koralika FP wbijamy się w nowo dodane koraliki TH 11/0, tak by igła wychodziła nam z trzeciego koralika.

kurs tworzenia biżuterii

27. Nabieramy 8 koralików TH 15/0 i wbijamy się w kolejną trójkę TH 11/0.

kurs tworzenia biżuterii

kurs tworzenia biżuterii

28. Schemat powtarzamy 12.

kurs tworzenia biżuterii

29. Koraliki 15/0 będą nam się trochę majtać w te i we wte, ale zaraz je opanujemy :).

kurs tworzenia biżuterii

30. No właśnie. Jak już zakończymy dodawanie wszystkich TH 15/0, wbijamy się igłą w pierwszą dodaną sekwencję, tak by wychodziła nam z piątego koralika TH 15/0. O tak:

kurs tworzenia biżuterii

31. Nabieramy koralik TH 11/0 i wbijamy się w najbliższą gałązkę TH 15/0 w koralik nr 4 i 5.

kurs tworzenia biżuterii

32. Wychodząc z piątego koralika ponownie nabieramy TH 11/0 i powtarzamy schemat aż połączymy wszystkie koraliki.

kurs tworzenia biżuterii

kurs tworzenia biżuterii

33. Stworzyłyśmy koronkę która podtrzyma nam kryształek.

kurs tworzenia biżuterii

34. Właśnie – umieszczamy kryształek w środku naszej pracy i zaciskamy nić (możemy też przejść nią ponownie przez wszystkie koraliki).

jak opleść rivoli

35. Kryształek powinien nam się ładnie trzymać, ale wykonamy jeszcze dodatkowe zabezpieczenie. Wychodząc z koralika TH 11/0, nabieramy 3 koraliki TH 11/0 i wbijamy się w drugi najbliższy koralik (jeden omijamy).

jak opleść rivoli

36. Schemat powtarzamy 6 razy.

jak opleść rivoli

37. Igłą wbijamy się w pierwszą dodaną trójkę, tak by wychodziła ze szczytowego koralika TH 11/0. Nabieramy jeden koralik TH 11/0 i wbijamy się w sąsiadujący szczyt najbliższej trójki. I tak również 6 razy.

jak opleść rivoli

jak opleść rivoli

 

38. Tył kryształka opleciony, pora zająć się trochę frontem :) Prowadzimy igłę tak by wychodziła nam z środkowego koralika pikotki stworzonej z koralików TH 11/0.

jak opleść rivoli

39. Nabieramy koralik TH 11/0 → FP 4mm → i TH 11/0 i w wbijamy się w najbliższą pikotkę.

jak opleść rivoli

40. I tak 12 razy. Gdy skończymy okrążenie, igła powinna wychodzić nam z koralika FP 4mm.

jak opleść rivoli

41. Jeżeli tak jest, nabieramy dwa koraliki SuperDuo i wbijamy się w najbliższy FP.

jak opleść rivoli

42. Tą czynność również powtarzamy 12 razy. Kończąc okrążenie przechodzimy igłą przez pierwsze dodane koraliki SD i robimy nawrotkę górą (igła ma nam wychodzić z górnej dziurki koralika SD).

jak opleść rivoli

43. Pomiędzy koraliki SD dodajemy koralik TH 8/0, a w większe przerwy 3 koraliki TH 11/0.

jak opleść rivoli

44. Kończąc okrążenie nić prowadzimy jeszcze raz przez wszystkie koraliki, robimy supełek i zabezpieczamy pracę (każdy ma pewnie swój sposób więc tutaj nic nie narzucam).

jak opleść rivoli

45. Nasz oplot jest w zasadzie gotowy.

jak opleść rivoli

Tym samym sposobem możemy opleść różne wielkości koralików. Dzięki temu do naszego wisiorka mogą powstać subtelniejsze kolczyki :).

Poniżej mała tabelka z rozpiską:

Średnica kryształka Ilość FP 3mm Ilość FP 4mm Ilość SuperDuo Ilość TOHO 15/0 trzymających kryształek
18mm 12 12 24 8
16mm 11 11 22 6/7 (w zależności od grubości kryształka)
14mm 10 10 20 6/7 (w zależności od grubości kryształka)

Jeżeli z mniejszych kryształków chciałybyście zrobić kolczyki, to wystarczy zamontować ogniwko, tak jak w wisiorku i do ogniwka podpiąć bigla.

46. Ale wracamy do naszego naszyjnika – została już sama wykończeniówka i połączenie pracy.
Na końcówkach montujemy zapięcie (ogniwka + karabińczyk).

 

47. Do krawatki podpinamy ogniwko którym łączymy naszyjnik z oplecionym kryształkiem.

48. To już wszystko :) Nasz naszyjnik jest gotowy.

jak zrobić naszyjnik na kumihimo

jak zrobić naszyjnik na kumihimo

Teraz zostało nam już tylko zaprzestać szukania wymówek, że to nie nasz styl, że za strojne itp. – wbijamy się w kieckę, nakładamy szpilki i fruuuuuuuuu na bal ;).
A jak balu nie ma, to raz od święta można poganiać tak i w domu. A co! Dajcie znać jak Wam się podoba kurs i koniecznie podzielcie się z nami zdjęciami wykonanej przez Was biżuterii. Pamiętajcie, by oznaczyć nas na zdjęciu lub dodać #kurspasart <3.

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa pasart

Paula Ziemska – przygodę z biżuterią zaczynałam jako twórca bransoletek ze sznurków, co jakiś czas próbując uczyć się czegoś innego. Małe koraliki odkryłam gdy chciałam zrobić bransoletkę na szydełku – niestety mój plan się nie powiódł. Obsługa szydełka okazała się całkowitą klapą (do dnia dzisiejszego nie ogarnęłam tematu), za to moim przeznaczeniem okazała się igła. Beading całkowicie zawładnął moim sercem i chociaż po roku nadal uważam się za żółtodzioba próbuję i uczę się dalej :). Efekty mojej pracy możecie zobaczyć na moim profilu na fb.

Artykuł Jak zrobić naszyjnik na kumihimo – obszywanie rivoli pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić grzebyk do włosów z koralików i drucika

$
0
0
grzebyk do włosów z drucika i koralików

Zauważyłam, że w moich tutorialach pokazuję Wam głównie wisiory, kolczyki i bransoletki. A przecież pasart ma świetną ofertę na bazy do włosów. Przeglądnęłam je sobie i stwierdziłam, że stanowczo trzeba to wykorzystać. Sezon ślubno – komunijny się zbliża więc grzebyki i spineczki do włosów będą na topie. Sama uwielbiam je robić. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami tą miłością i zmotywować do przyozdobienia głów swoich i swoich bliskich. W końcu już niedługo zacznie się sezon pokazywania czupryn a czapki pójdą do szuflad. Zapraszam Was na tutorial, w którym pokażę jak zrobić grzebyk do włosów z koralików i drucika.

Oczywiście żeby miło nam się pracowało, potrzebujemy trochę czasu i odpowiednie materiały. Wszystko czego potrzebujecie zebrałam pod tym linkiem, jednak nie wrzuciłam tam wszystkich kolorów. Pamiętajcie, że chociaż pokazuję Wam pewną technikę, to kolory możecie mieszać dowolnie. Nie ma nic przyjemniejszego niż praca na ulubionych zestawieniach.

grzebyk z koralików i drucika

No, a teraz do rzeczy! Co potrzebujemy żeby zrobić taki grzebyk?

Macie już wszystko? No to zaczynamy :)

I jak podobało się? Zrobicie swoje ozdoby? Dla nieprzekonanych podsyłam jeszcze trochę zdjęć :) może kogoś zainspirują :)

jak zrobić grzebyk do włosów

 

kokówka i grzebyk

Jeśli skorzystacie z naszego kursu nie zapomnijcie pochwalić się i oznaczyć nas #kurspasart. dzięki temu szybciej Was znajdziemy :)

Pozdrowionka :)

Justyna z GithagoArt

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Justyna Kąkol znana także jako GithagoArt. Miłośniczka kolorowych sznurków i dobrych kamieni. Wraz ze swoim czarnym jak noc kotem tworzy tutoriale poświęcone hand made i DIY. Ciągle wpada na nowe pomysły, które najbliższe otoczenie musi znosić i przyjmować z entuzjazmem. Trochę wiedźma, trochę dziecko kwiatów. Kocham to co robię i chcę zhandmadować świat :)

 

 

Artykuł Jak zrobić grzebyk do włosów z koralików i drucika pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Sówka z koralików – oprawianie rivoli

$
0
0

Zwierzątka z koralików cieszą się ostatnio niemałą popularnością, w końcu kto nie lubi motywu kotków czy sówek. A, że koralikowe kotki już u nas były, czas na sówki! W tym kursie, Alicja Czapla pokaże Wam jak zrobić sowę z koralików, o hipnotyzującym, kryształkowym spojrzeniu. Sówka z koralików nie jest wcale trudna w wykonaniu, wystarczy, że opanujecie oprawianie rivoli, które ćwiczyliśmy w poprzednich kursach. Do dzieła!

W internecie jest sporo schematów i wzorów na modne ostatnio koralikowe sówki, wiemy więc, że są różne sposoby ich wykonywania. Wyglądają może na skomplikowane, ale jeśli potrafi się oprawiać rivoli, to naprawdę bardzo prosto można samemu zrobić własną wersję sówek. Wystarczy połączyć ze sobą kilka podstawowych elementów, co pokażę właśnie w tym kursie. Zaczynamy!

Do wykonania tych uroczych sówek będziemy potrzebować: 

Kryształki rivoli – 1 kryształek Bonny 12mm i 2 kryształki Bonny 6mm (jeśli chcecie żeby sówka miała większe oczka, możecie użyć kryształków 8mm)
Koraliki TOHO – rozmiar 11/0 i 15/0
Koraliki Firepolish – rozmiar 4mm
Szpilka jubilerska – szpilka gwóźdź
Krawatka – ja polecam te ze stali nierdzewnej, otwór ok 4mm
Nić jubilerska – np. One-G
Igła jubilerska – igły do nawlekania koralików – John James 10/13
Narzędzia jubilerskie – ostre nożyczki, szczypce tnące do przycięcia szpilki i szczypce okrągłe do wygięcia szpilki w lupik
Przyda Ci się też bezbarwny lakier do zabezpieczenia supełków.

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania sówki znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nasze kursy służą przede wszystkim nauce techniki i inspiracji, a to oznacza, że Twoja sówka może być zupełnie inna :). Poeksperymentuj z kolorami koralików i wielkością sowich oczu, niech Twoja sówka będzie wyjątkowa ;)!

1. Materiały mamy przygotowane więc zabieramy się do pracy. Najpierw „ubierzemy” nasze rivoli w koraliki wg kursu na kotki z koralików.
Rivoli 12 mm zaczynamy oplatać od 32 koralików, a 6 mm od 18 koralików. Uwaga ważna rzecz. Przy oplataniu rivoli 6mm po dodaniu TOHO 11/0, dajecie tylko dwa rzędy TOHO 15/0 zamiast trzech jak to jest pokazane w kursie. Ucinamy tylko krótkie nitki i zabezpieczamy te miejsca klejem.
Przy oplataniu innych kryształków niż Bonny, może być tak, że oplatanie rivoli 6 mm będziecie musieli zacząć od 20 koralików.
Gdy już opleciemy wszystkie kryształki, będziemy je ze sobą łączyć za pomocą dłuższych nici, które zostały nam przy rivoli.

sówka z koralików

2. Zszywamy ze sobą TOHO 11/0 w miejscach zaznaczonych strzałkami i na razie jeszcze nie ucinamy nici.

sówka z koralików

3. I w ten sposób mamy już gotowy tułów i oczy sowy.

sówka z koralików
4. Teraz zrobimy naszemu ptaszkowi skrzydełka. Przechodzimy igłą do koralika TOHO 11/0 zaznaczonego na zdjęciu. Używamy do tego nici którą mamy przy tułowiu naszej sowy. Nawlekamy jeden koralik firepolish i jeden TOHO (tu wybieracie co Wam bardziej pasuje czy rozmiar 11 czy 15). 

sówka z koralików
5. Następnie ponownie przewlekamy nić przez koralik firepolish i wbijamy się w najbliższe TOHO 11/0.

sówka z koralików

6. Dodajemy w ten sposób koraliki po trzy razy, po obu stronach naszego tułowia. Gdy będziecie przechodzić z jednego boku sowy na drugi, to pamiętajcie by nitkę przewlekać przez koraliki, tak by nie było jej widać. Na tym etapie nasza sówka powinna wyglądać tak. 

sówka z koralików

7. Teraz zrobimy „czapeczkę” i dzióbek. Czapeczkę możecie robić z koralików TOHO 15/0 lub 11/0. Z mniejszych wygląda trochę zgrabniej. Natomiast jeśli zrobimy nasz kwadrat z TOHO 11/0 to będzie nam go łatwiej przyszyć.
Musimy w tym celu zrobić kwadrat. Kurs na kwadrat znajdziecie tutaj.
W ostatnim rzędzie, w zaznaczonych na zdjęciu miejscach naszej czapeczki, na dwóch rogach, zamiast dwóch koralików dodajecie trzy, a w jednym koralik firepolish z TOHO w taki sposób jak dodawaliśmy je przy skrzydełkach.

sówka z koralików
8. Czapeczkę będziemy przyszywać do oczu naszej sowy. Układamy ją tak jak to widać na zdjęciach czyli dzióbkiem między oczami.

sówka z koralików

sówka z koralików

9. Przyszywamy ją przewlekając nić raz pomiędzy koralikami z naszego kwadratu, a raz pomiędzy koralikami z oczu. Niestety nie jestem w stanie pokazać tego dokładnie na zdjęciach, ponieważ byłyby nieczytelne, a też jeśli zrobicie czapeczkę z koralików rozm 11/0 to w trochę innych miejscach będziecie się wbijać igłą.
Jeśli czapeczka dobrze się już trzyma na głowie, to przewlekamy wszystkie nici na tył naszej pracy. Tam gdzie się da robimy supełki i ucinamy nici przy koralikach. Polecam zabezpieczyć je klejem lub lakierem.
Nasza sowa jest już gotowa.

jak zrobić sówkę z koralików
10. Pozostało nam tylko doczepić krawatkę by zrobić wisior. W tym celu delikatnie przewlekamy szpilkę przez sam środek kwadratu. Uważamy by nie przeciąć nią jakiś nici (mi się kiedyś coś takiego niestety przytrafiło :)).

jak zrobić sówkę z koralików

11. Ucinamy szpilkę na takiej wysokości by było można zrobić kółeczko (lupik) i robimy je doczepiając krawatkę. Nasz wisiorek jest już gotowy.

jak zrobić sówkę z koralików

jak zrobić sówkę z koralików

beading tutorial

Koniecznie dajcie znać jak Wam się podoba nasz kurs na sówki z koralików i podzielcie się swoimi wersjami tych uroczych ptaszków :). Nie zapomnijcie oznaczyć nas na zdjęciu, byśmy mogli do Was zajrzeć – #kurspasart :). Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości co do kursu, możecie śmiało pytać tutaj lub na naszej grupie, o której więcej niżej :).

 

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

grupa pasart

 

Alicja Czapla – świeżo upieczona mama. Swój czas aktualnie dzieli na synka, dom, fotografię i koraliki.  Biżuterię robi od kilku lat. Na początku były to proste formy typu koralik nawleczony na drucik. Próbowała też filcowania, decopuage i sutaszu, aż w końcu odkryła beading i to on skradł jej serce. Wciąż szuka nowych pomysłów, stara się robić nowe rzeczy i rozwijać się. Więcej prac Alicji możecie znaleźć na jej profilu na facebooku.

Artykuł Sówka z koralików – oprawianie rivoli pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho

$
0
0
Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho

Chwost to taki trochę przyjaciel na każdą porę roku. Latem ozdobi proste koszulki, zimą ożywi każdy smutny sweter czy golf. Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho to naprawdę uniwersalny dodatek. Dlatego też dzisiaj pokażę Wam, jak taki naszyjnik wykonać i jak zrobić czapeczkę na chwosta – nie chcemy przecież, żeby nasz przyjaciel zmarzł ;). Dodatkowo pokażę Wam prosty sposób na supełkowanie kamieni, żebyśmy mieli na czym go zawiesić. Zapraszam!

Materiały: 

  • Duży chwost wiskozowy – 85mm – u mnie w kolorze butelkowej zieleni.
  • Koraliki TOHO 11/0 w dwóch kolorach – ja wybrałam Frosted Metallic Iris Brown i Frosted Pine Green.
  • Pasująca kolorystycznie nić do beadingu – u mnie S-lon D w kolorze sea foam. 
  • Cienka igła – np. z zestawu John James 10-13. 
  • Klej szybkoschnący – najlepiej w pędzelku. 
  • Na bazę naszyjnika: kamienie jubilerskie w rozmiarze 6mm, ja wybrałam ciemnobrązowy jadeit i agat mszysty. 
  • Nici do supełkowania – u mnie SuperLon Fine (135 tex) w kolorze olive. 
  • Może nam się przydać igła Big Eye, albo przynajmniej złożony kawałek linki jubilerskiej – pomoże w nawlekaniu kamieni. 
  • Łapaczki zaciskane od boku – np. ze stali chirurgicznej. 
  • Kółeczka montażowe – u mnie stalowe 6mm. 
  • Karabińczyk – np. 13 mm, też ze stali chirurgicznej. 

Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho

Wszystkie materiały, potrzebne do wykonania takiego naszyjnika, znajdziecie tutaj. Nie przejmujcie się, jeśli nie uda się Wam znaleźć produktów w tych samych kolorach – nasze kursy służą głównie inspiracji i nauce techniki. Jestem pewna, że stworzycie takie zestawy kolorystyczne, które nam by nawet nie przyszły do głowy ;). 

Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho

 

Schemat na czapeczkę na chwosta

Poniżej podrzucam Wam schemat kolorystyczny, według którego wyplatałam czapeczkę na chwosta. 

Górę czapeczki wykonujemy tak, jakbyśmy robili połowę koralikowej kulki – robimy dwa rozszerzenia, w trzecim i w piątym rzędzie.

Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho

Od 10 rzędu przerzuciłam się już na płaski schemat – i tutaj już nie muszę Was męczyć moim rysunkiem ;) – bo liczba koralików jest już stała, no i będziecie lepiej widzieć. 

Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho

Dorzucam też Wam rozpisany schemat (ten sam schemat będzie się Wam wyświetlał w odpowiednich miejscach na filmie), dla tych co lubią mieć wszystko na papierze. No, monitorze ;).

Rząd 1. 4x 1A (zielony) (4)
Rząd 2. 4x 1B (brązowy) (4)
Rząd 3. 4x 2A (8)
Rząd 4. (1B, 1A) x4 (8)
Rząd 5. (1B, 1A1B) x4 (12)
Rząd 6. (1B, 1B, 1A) x4 (12)
Rząd 7. (1B, 1A, 1A) x4 (12)
Rząd 8. 12x 1A (12)
Rząd 9. (1A, 1A, 1B) x4 (12)

Jeśli coś nie jest wystarczająco jasne – piszcie, a postaram się wytłumaczyć dokładniej ;) 

Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho

 

Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho

Specjalnie dla Was utworzyliśmy grupę zrzeszającą pasjonatów rękodzieła. Do grupy należą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, również te, które tworzą dla Was kursy. To tutaj możesz pochwalić się swoimi projektami, zapytać o radę, wyjaśnić wątpliwości odnośnie kursów, zgłosić swoje propozycje kursów, a także nawiązać nowe znajomości, z ludźmi, którzy mają takie samo hobby jak Ty :). Zapraszamy! Do grupy możesz zapisać się tutaj.

Mada Miotk. Absolwentka nowych mediów, zakochana w książkach, żaglach i ręcznie robionej biżuterii. Wielbicielka etnicznych wzorów, kontrastowych kolorów i drobnych koralików pod każdą postacią. Na co dzień odnaleźć ją można na facebooku lub instagramie.

Artykuł Jak zrobić czapeczkę na chwosta? Długi naszyjnik z chwostem w stylu boho pochodzi z serwisu Pasart Blog.

Viewing all 138 articles
Browse latest View live